Předveď svůj projekt! SOČ 2019

SOČStředoškolská odborná činnost (SOČ) je výzvou pro ty, kteří hledají zkušenosti a zajímají se o osobní rozvoj.

V SOČ můžete předvést své projekty z přírodovědných, technických i humanitních oborů. Nejlepší projekty školního kola (konec února 2019, termín bude upřesněn) budou oceněny a postoupí do okresního kola.

Co se díky SOČ naučíš?

Naučíš se samostatně zpracovat zvolené téma. Budeš vyhledávat a studovat relevatní zdroje, sepíšeš odbornou práci, připravíš si atraktivní prezentaci svého projektu a předveš ho před publikem. Nakonec obhájíš svůj projekt před odbornou komisí. S tím vším ti pomůže koordinátorka školního kola Mgr. Renáta Kondělková a odborní garanti z řad učitelů.

Více k SOČ 2019 a soutěžních oborech: http://www.soc.cz/obory-soc/

Jak se o SOČ vyjadřují účastníci loňského ročníku?

Tato práce mi dala spoustu nových zkušeností a prohloubily se mé znalosti v elektrotechnice i programování. Asi nejtěžším úkolem bylo sepsání odborné práce. Vyzkoušel jsem si prezentování a obhajobu své práce před odbornou komisí a veřejným publikem.

Během SOČ jsem se naučil mnoho věcí a seznámil jsem se s několika lidmi, kteří mají stejné zájmy. Zdokonalil jsem se ve tvorbě prezentací, v prezentování svého projektu a naučil jsem se, jak se správně píše odborná práce. Ale hlavně jsem díky prezentování ostatních účastníků načerpal mnoho inspirace a nové nápady na další projekty, z nichž některé momentálně realizuji. 

Člověk během SOČ získá zkušenosti, které může dále využít při maturitě i dále v praxi. Od odborné poroty získá zpětnou vazbu, což je příležitostí k dalšímu rozvoji.