csbgdaenfrdeelhuitlvplrusksv

Tomáš ve výběrovém řízení do STC Microsoft 2021

5266558025 61d22b6191 bZavření školy a distanční výuka nejsou překážkou práce na zajímavých projektech či účasti v prestižních programech. V úterý 17. listopadu 2020, ve večerních hodinách, se student 2. ročníku IT oboru Tomáš Peter (2. D) sešel online, přes Teams, se třemi zaměstnanci STC (Studentské trenérské centrum) Microsoft.

Výběrové řízení do STC Microsoft probíhá každým rokem a skládá se ze tří částí, neboli kol. V prvním kole uchazeč vyplní přihlášku, kde uvede své důvody a motivaci k přihlášení se do dvouletého programu, který může být prvním důležitým stupněm budoucí kariéry. 

Letos bylo součástí přihlášky také vytvoření krátkého videa. Tomáš to pojal kreativně https://youtu.be/xEA5y4kGMG4, co myslíte? 😊

V druhém kole se uchazeč představí a předvede některé projekty ze svého portfolia. Poté odpovídá na otázky, které mohou být i v angličtině. Na co se ptali tentokrát?

„Například, kdo je CEO Microsoftu, jaký je rozdíl mezi jazykem C a C++ nebo co znamená Azure. A měl jsem anglicky vysvětlit funkci if.“

Díky zkušenostem z předchozích ročníků, kdy naši studenti působili v STC Microsoft a také díky ochotě Ondry Golasowského a Dominika Krysky jsme se s Tomášem sešli minulý týden a vyzkoušeli výběrové řízení nanečisto. Už samotná příprava na výběrové řízení je cennou zkušeností do budoucna, která se výborně zúročí u pracovního pohovoru. Navíc, Dominik s Ondrou jsou v „grilování“ fakt profíci.

Konkurence je při výběru do prestižního programu STC Microsoft velká. Držíme Tomášovi pěsti, aby měl i dostatek štěstí a patřil k těm, kteří postoupí do celostátního konkurzu v prosinci 2020.