Přijímací pohovory nanečisto

kvados Ve čtvrtek 31. října 2019 jsme ve spolupráci s IT firmou KVADOS ve škole uspořádali přijímací pohovory nanečisto. Účast na pohovorech byla nabídnuta studentům 3. a 4. ročníku oboru ITE a akci předcházela řádná příprava.

Vše začalo vypsáním fiktivních pozic, o které se zájemci mohli ucházet. Dalším krokem bylo upravit CV a přizpůsobit jej dané pozici. Motivační dopis je důležitou součástí přijímacího řízení, proto se také zájemci na něj zaměřili a to se nakonec vyplatilo.

Pohovory probíhaly dle předem připraveného harmonogramu v zasedací místnosti školy. Každý z nich trval cca 15 minut. Po ukončení pohovorů následovalo zhodnocení a zpětná vazba.

Co bylo doporučeno?

V motivačním dopise přímo oslovte kontaktní osobu. Fotografie v CV pomůže zapamatavat si vaši osobu. Samozřejmě by to měla být formální fotografie a ne nějaká selfie z vánočního večírku 😊. Dobře si připravte své představení. Je to jediná část pohovoru, kde můžete prodat své kvality. Cokoli uvedete v životopise musíte být schopni obhájit! I zajímavý koníček Vás může odlišit od ostatní konkurence. Místo životopisu si můžete vytvořit profil na profesní síti Linked in.
Připravte si otázky, jinak můžete vypadat, že vás práce v dané firmě nezajímá. Nebojte se otázky „Jak byste si představoval své mzdové hodnocení?“, ale neříkejte rozsah!

Jaké byly reakce účastníků? Přinášíme Vám jejich odpovědi.

Reakce účastníků pohovorů nanečisto. Nejdříve jsem váhal, ale pak jsem si řekl, že to může být dobrá zkušenost, tak proč to nezkusit. Doporučuji si rozhodně zjistit více informací o firmě. Celý pohovor považuji za přínos a velkou zkušenost. Klidně bych šel do toho znovu, ale byl bych už více připravený, jelikož už vím, co bych zhruba měl očekávat (Ano, doporučil bych to ostatním spolužákům, jelikož je to, jak říkám velká zkušenost)

V. Slíva, 3. D

Jednoznačně bych se lépe podíval na jejich internetové stránky, co vlastně daná firma nabízí a co ji můžu já nabídnout. Také jsem se měl podívat na jejich sociální sítě, tam totiž sdílejí různé události apod. Největším přínosem pro mně bylo závěrečné zhodnocení obou HR manažerek a jejich tipy jak zaujmout na pracovním pohovoru, a na co si dát pozor. Určitě bych si to rád zopakoval, třeba za pár měsíců nebo za rok, abych věděl, jestli jsem se zlepšil nebo ne. Svým mladším spolužákům bych to jednoznačně doporučil. Je velmi důležité získávat nové zkušenosti, abyste po studiu reálně věděli, jak to ve světě chodí. Nebojte se toho a jděte své budoucnosti naproti!

A. Hnida, 3. D

Když jsem se poprvé dozvěděl o pohovorech nanečisto, tak jsem si zpočátku nebyl příliš jistý, jestli do toho jít nebo ne. Ale teď vím, že jsem se rozhodl správně. CV neboli životopis nebyl pro mne těžký úkol, už v minulém roce jsem jeden dělal, takže jsem tento jen obměnil a přidal nové zkušenosti a znalosti. Co se týče motivačního dopisu, to už byl větší oříšek, protože jsem jej nikdy nepsal a nevěděl, jak jej správně formulovat. Přípravu na pohovor jsem lehce podcenil, i když jsem si prošel otázky, na které jsem mohl být tázán, připravil jsem se jen povrchně. Rozhodně doporučuji nad přípravou strávit více času a nejlépe si všechno sepsat a zkoušet nahlas před zrcadlem. Jako největší přínos beru pohovor jako takový, že jsem jej mohl absolvovat a zjistit tak, jak to chodí v reálu. Takto jsem měl možnost poznat, jak to vypadá, když se žadatel o místo účastní pracovního pohovoru. Všem toto doporučuji, je to podle mě skvělá příležitost.

V. Javorek, 3. D

pdf - IT Konzultant
pdf - Prográmator SQL databáze