Vynikající výsledky v krajském kole SOČ a 1. místo s postupem do celostátního kola!

diplom za SOC 1. mistoV pátek 10. května 2019 se naši studenti vypravili do Ostravy předvést a obhájit projekty, které byly pro postup navrženy v okresním kole. Tentokrát se vše odehrávalo v aule VŠB-TU Ostrava, kde se sešly nejlepší projekty SOČ studentů z Moravskoslezského kraje. A konkurence byla opět velmi vysoká!

Vůbec jsme odborným komisím nezáviděli jejich rozhodování o pořadí projektů. Žasli jsme při prezentaci výukového robotického modelu lidské ruky s bezdrátovými řídicími moduly a zaujala nás realizace zážehového motoru v životní velikosti pomocí 3D tiskárny, který je plně rozložitelný a znovu složitelný a již slouží k edukačním účelům na SŠ. Naši pozornost upoutaly také Návrh a konstrukce větrné turbíny, mobilní aplikace SignToPDF či Monitorování mechu okolo cesty.

Číst dál...

Okresní kolo SOČ – 5 našich projektů jde do kraje!

soclogo

Ve středu 17. dubna 2019 se v Českém Těšíně konalo okresní kolo SOČky. Naši studenti znovu potvrdili, že jejich projekty jsou kvalitní a budou je moci předvést v konkurenci nejlepších projektů Moravskoslezského kraje!

V oboru Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace: Vojtěch Tomala, Smart Home (2. místo)

V oboru Strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design: Dominik Kryska, Návrh závěsné plošiny (1. místo) a Michael Klus, lesní naviják (2. místo).

V oboru Tvorba a ochrana životního prostředí: tým 1. E Kamil Škripek, Jan Dlabaja, Vojtěch Bednář, Prach (2. místo).

V oboru Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie: tým Markéta Aghová, Pavel Stenchlý, Vojtěch Tomala, Autonomní vozítko (1. místo).

Číst dál...