V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

ICT

Klára se přidá do týmu STC Microsoft

Děvčata mohou být také úspěšná v oblasti práce s technologiemi! Jsme velmi rádi, že Klára Nevřalová (3. D) byla vybrána do dvouletého programu studentského trenérského centra. Svou prezentací ve finálovém kole výběrového řízení přesvědčila komisi a dostala příležitost k dalšímu seberozvoji.

Zeptali jsme se Kláry na její pocity...

Příprava byla náročná, ale vyplatila se. Výběrové kolo „nanečisto“ u nás ve škole bylo výbornou zkušeností a myslím, že díky němu mě otázky komise nezaskočily. Do finále postoupilo za všech krajů 48 nejlepších. Konkurence byla veliká, a dokonce i děvčat bylo ve finále minimálně 10. To, že mě vybrali, bylo milé překvapení.

Číst dál...

4 studenti mezi 5 % nejlepších v ČR

ibLetos proběhl již 11. ročník soutěže Bobřík informatiky. Národní online soutěže v informatice se zúčastnilo 78 926 soutěžících. V kategorii Junior se soutěžilo 12. listopadu 2018 a 4 studenti z naší školy stali úspěšnými řešiteli (z celkového počtu 1 237 úspěšných řešitelů).

V kategorii Junior Adam Hojdysz (1. D) získal 192 bodů (z 240), Boris Patloch (1. D) získal 175 bodů a oba se umístili mezi 5 % nejlepších v ČR.

Úspěšnými řešiteli jsou v kategorii Junior také: Ondřej Tomala (1. E), Jan Bílek (2. E).

Číst dál...

Orlovská soutěž v informatice 2018 – 1. místo v grafice!

Orlovská soutěž v informatice 2018V pátek 6. dubna 2018 se dva naši studenti zúčastnili Orlovské soutěže v informatice. Vojtěch Tomala (2. E) v kategorii Programování představil svůj program na vykreslování grafů funkcí.

Michal Janík (2. D) v kategorii Grafika odprezentoval svůj úžasný plakát na téma Svět online, se kterým porazil všechny své konkurenty a získal 1. místo. Michal svůj plakát vytvořil v programu Inkscape a dokázal, že k vytvoření kvalitní grafiky nepotřebujete drahý software. Pozn.: Inkscape je program na úpravu vektorové grafiky (ke stažení zdarma) a studenti se s tímto programem učí pracovat v 1. ročníku v předmětu ICT.

Děkujeme Vojtovi a Michalovi za výbornou reprezentaci školy a přejeme jim mnoho tvůrčích nápadů.

Další úspěšní držitelé MOS

12

 

 

 

 

 

 

 

 

Studentské trenérské centrum společnosti Microsoft nabízí jako odměnu úspěšným a pracovitým členům voucher na zkoušku pro získání certifikace MOS – Microsoft Office Specialist v libovolném programu balíku Microsoft Office. Po zdárném složení této zkoušky získá dotyčný mezinárodně uznávaný certifikát, který dosvědčuje znalosti v daném programu Microsoft Office.

Číst dál...

Dva týmy v krajském kole Prezentiády 2018

2 m

V pátek 6. dubna se na SPŠei Kratochvílova v Ostravě sešlo 11 týmů z celého Moravskoslezského kraje. Cílem bylo odprezentovat jedno ze dvou letošních témat: Co nám doma neřekli a Droga dnešní doby.

Se svou prezentací do krajského výběru postoupily i prezentace dvou týmů z naší školy. 3D tučňáci ve složení Petr Zicha (kapitán týmu), Klára Nevřalová, Filip Stryk (všichni 2. D) a Éčka z průmky ve složení Ondřej Szotkowski (kapitán týmu), Damir Galijaševič, David Pěčonka (všichni 2. E) předvedli své prezentace na téma Droga dnešní doby – Sociální sítě.

Vyhrát může ale jen jeden, což se letos povedlo týmu Lightbulb (ZŠ a gymnázium Vítkov) s prezentací na téma Droga dnešní doby – Lhaní.

Číst dál...