JSME NA FACEBOOKU

ICT

Spolupráce s RenderWaves Studio

1V sobotu dopoledne proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Při této příležitosti jsme navázali spolupráci s firmou RenderWaves Studio, která se specializuje na tvorbu software pro 3D grafiku - QUINE ENGINE, jenž chceme využívat v naší nové laboratoři virtuální reality. Současně se těšíme na spolupráci se Základní školou D. a E. Zátopkových, která má v oblasti 3D grafiky mnoho co nabídnout našim studentům.

Číst dál...

Bobřík informatiky 2019 – Plný počet bodů a 1. místo v ČR

BobříkVe 12. ročníku soutěže Bobřík informatiky se 17 studentů stalo úspěšnými řešiteli. Letošní online soutěže v informatice se v kategorii Junior zúčastnilo 11 543 soutěžících a Ondřej Varcop z 1. D získal plný počet bodů a jako další, kteří dosáhli stejného výsledku, se umístil na první příčce (z celkového počtu 3 539 úspěšných řešitelů).

V kategorii Senior se úspěšným řešitelem stal pouze Jan Bílek z 3. E (z celkového počtu 409 úspěšných řešitelů).

Mezi 5 % nejlepších v ČR patří Ondřej Varcop (1. D) a Jan Bílek (3. E, 51. místo mezi SŠ), který je zároveň náhradníkem pro finále v ústředním kole kategorie Senior.

Číst dál...

Stáž v Microsoftu ukončil na výbornou

dominikPo dva roky jsme sledovali, jak si vede Dominik Kryska (4F) v prestižním programu Studentské trenérské centrum (STC). Dominik obhájil svůj závěrečný projekt Implementace Office 365 na ZŠ s vyznamenáním! Úspěšně tak završil dvouletou stáž v Microsoftu.

Dominik byl prvním studentem naší školy, který byl do programu vybrán na základě několikakolového výběrového řízení. A také díky jeho příkladu každým rokem přibývají další studenti, kteří se ucházejí o členství v MS STC, aby mohli získat zkušenosti v oblasti informačních technologií, sledovat nejnovější trendy rozvoje IT a rozvíjet svůj potenciál.

Dominiku, gratulujeme! Jak byste zhodnotil tuto stáž?

Číst dál...

Parallel visualization of scientific data using Blender

IMG 20190326 100231 result mV souvislosti s nově vznikající učebnou virtuální reality na SPŠ Karviná, absolvovali 26.3. učitelé Robert Adámek a Martin Kijonka školení 3D vizualizace dat za použití open source softwarového nástroje Blender. Školení probíhalo ve it4i centru na VŠB TU Ostrava, vzhledem k mezinárodní účasti byla jazykem školení angličtina. Obsahem byly tři na sebe navazující celky, a to Blender basics, Scientific data visualization a Rendering on cluster using CyclesPhi. Zejména v poslední části se naskytla možnost využít běžně nedostupný superpočítač VŠB TU Ostrava SALOMON, který je  40. nejvýkonnějším počítačem na světě. Pouze šest evropských zemí má výkonnější superpočítač než Česká republika! Výstupem školení byl nejen certifikát o úspěšném absolvování, ale především nové podněty a znalosti, které budou dále zprostředkovány našim studentům.

Číst dál...

Prezentuj své nápady a probojuj se až do finále!

PrezentiádChcete si zkusit vyjádřit svůj názor a přednést ho před odbornou porotou? Všem ukázat své schopnosti, nebo se naopak něčemu přiučit? Pak je Prezentiáda, soutěž v prezentačních dovednostech, právě pro vás!

Stačí sestavit dvou až tříčlenný tým, přihlásit se a vytvořit v Prezi nebo PowerPointu prezentaci na zadaná témata. Kromě toho jsou pro vás připravené i workshopy, které vám pomohou se ještě zdokonalit. Nabídku workshopů a další potřebné informace k účasti najdete na webových stránkách Prezentiády.

Je to jednoduché:

  1. Sestavte dvou až tříčlenný tým.
  2. Zúčastněte se workshopu prezentačních dovedností, pokud se chcete něčemu přiučit.
  3. Přihlaste se, vyberte si téma a zpracujte jej.
  4. Sledujte "Tipy a Triky" na webu a Facebooku Prezentiády.
  5. Ohromte s týmem porotu na krajském kole a dostaňte se až do finále!
  6. Staňte se vítězem česko-slovenské soutěže, poznejte nové přátele, získejte skvělé ceny a nasbírejte zážitky i zkušenosti.

Číst dál...