V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

ICT

Stáž v Microsoftu ukončil na výbornou

dominikPo dva roky jsme sledovali, jak si vede Dominik Kryska (4F) v prestižním programu Studentské trenérské centrum (STC). Dominik obhájil svůj závěrečný projekt Implementace Office 365 na ZŠ s vyznamenáním! Úspěšně tak završil dvouletou stáž v Microsoftu.

Dominik byl prvním studentem naší školy, který byl do programu vybrán na základě několikakolového výběrového řízení. A také díky jeho příkladu každým rokem přibývají další studenti, kteří se ucházejí o členství v MS STC, aby mohli získat zkušenosti v oblasti informačních technologií, sledovat nejnovější trendy rozvoje IT a rozvíjet svůj potenciál.

Dominiku, gratulujeme! Jak byste zhodnotil tuto stáž?

Číst dál...

Prezentuj své nápady a probojuj se až do finále!

PrezentiádChcete si zkusit vyjádřit svůj názor a přednést ho před odbornou porotou? Všem ukázat své schopnosti, nebo se naopak něčemu přiučit? Pak je Prezentiáda, soutěž v prezentačních dovednostech, právě pro vás!

Stačí sestavit dvou až tříčlenný tým, přihlásit se a vytvořit v Prezi nebo PowerPointu prezentaci na zadaná témata. Kromě toho jsou pro vás připravené i workshopy, které vám pomohou se ještě zdokonalit. Nabídku workshopů a další potřebné informace k účasti najdete na webových stránkách Prezentiády.

Je to jednoduché:

  1. Sestavte dvou až tříčlenný tým.
  2. Zúčastněte se workshopu prezentačních dovedností, pokud se chcete něčemu přiučit.
  3. Přihlaste se, vyberte si téma a zpracujte jej.
  4. Sledujte "Tipy a Triky" na webu a Facebooku Prezentiády.
  5. Ohromte s týmem porotu na krajském kole a dostaňte se až do finále!
  6. Staňte se vítězem česko-slovenské soutěže, poznejte nové přátele, získejte skvělé ceny a nasbírejte zážitky i zkušenosti.

Číst dál...

4 studenti mezi 5 % nejlepších v ČR

ibLetos proběhl již 11. ročník soutěže Bobřík informatiky. Národní online soutěže v informatice se zúčastnilo 78 926 soutěžících. V kategorii Junior se soutěžilo 12. listopadu 2018 a 4 studenti z naší školy stali úspěšnými řešiteli (z celkového počtu 1 237 úspěšných řešitelů).

V kategorii Junior Adam Hojdysz (1. D) získal 192 bodů (z 240), Boris Patloch (1. D) získal 175 bodů a oba se umístili mezi 5 % nejlepších v ČR.

Úspěšnými řešiteli jsou v kategorii Junior také: Ondřej Tomala (1. E), Jan Bílek (2. E).

Číst dál...

Klára se přidá do týmu STC Microsoft

Děvčata mohou být také úspěšná v oblasti práce s technologiemi! Jsme velmi rádi, že Klára Nevřalová (3. D) byla vybrána do dvouletého programu studentského trenérského centra. Svou prezentací ve finálovém kole výběrového řízení přesvědčila komisi a dostala příležitost k dalšímu seberozvoji.

Zeptali jsme se Kláry na její pocity...

Příprava byla náročná, ale vyplatila se. Výběrové kolo „nanečisto“ u nás ve škole bylo výbornou zkušeností a myslím, že díky němu mě otázky komise nezaskočily. Do finále postoupilo za všech krajů 48 nejlepších. Konkurence byla veliká, a dokonce i děvčat bylo ve finále minimálně 10. To, že mě vybrali, bylo milé překvapení.

Číst dál...

Další úspěšní držitelé MOS

12

 

 

 

 

 

 

 

 

Studentské trenérské centrum společnosti Microsoft nabízí jako odměnu úspěšným a pracovitým členům voucher na zkoušku pro získání certifikace MOS – Microsoft Office Specialist v libovolném programu balíku Microsoft Office. Po zdárném složení této zkoušky získá dotyčný mezinárodně uznávaný certifikát, který dosvědčuje znalosti v daném programu Microsoft Office.

Číst dál...