V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

ICT

Parallel visualization of scientific data using Blender

IMG 20190326 100231 result mV souvislosti s nově vznikající učebnou virtuální reality na SPŠ Karviná, absolvovali 26.3. učitelé Robert Adámek a Martin Kijonka školení 3D vizualizace dat za použití open source softwarového nástroje Blender. Školení probíhalo ve it4i centru na VŠB TU Ostrava, vzhledem k mezinárodní účasti byla jazykem školení angličtina. Obsahem byly tři na sebe navazující celky, a to Blender basics, Scientific data visualization a Rendering on cluster using CyclesPhi. Zejména v poslední části se naskytla možnost využít běžně nedostupný superpočítač VŠB TU Ostrava SALOMON, který je  40. nejvýkonnějším počítačem na světě. Pouze šest evropských zemí má výkonnější superpočítač než Česká republika! Výstupem školení byl nejen certifikát o úspěšném absolvování, ale především nové podněty a znalosti, které budou dále zprostředkovány našim studentům.

Číst dál...

Stáž v Microsoftu ukončil na výbornou

dominikPo dva roky jsme sledovali, jak si vede Dominik Kryska (4F) v prestižním programu Studentské trenérské centrum (STC). Dominik obhájil svůj závěrečný projekt Implementace Office 365 na ZŠ s vyznamenáním! Úspěšně tak završil dvouletou stáž v Microsoftu.

Dominik byl prvním studentem naší školy, který byl do programu vybrán na základě několikakolového výběrového řízení. A také díky jeho příkladu každým rokem přibývají další studenti, kteří se ucházejí o členství v MS STC, aby mohli získat zkušenosti v oblasti informačních technologií, sledovat nejnovější trendy rozvoje IT a rozvíjet svůj potenciál.

Dominiku, gratulujeme! Jak byste zhodnotil tuto stáž?

Číst dál...

Klára se přidá do týmu STC Microsoft

Děvčata mohou být také úspěšná v oblasti práce s technologiemi! Jsme velmi rádi, že Klára Nevřalová (3. D) byla vybrána do dvouletého programu studentského trenérského centra. Svou prezentací ve finálovém kole výběrového řízení přesvědčila komisi a dostala příležitost k dalšímu seberozvoji.

Zeptali jsme se Kláry na její pocity...

Příprava byla náročná, ale vyplatila se. Výběrové kolo „nanečisto“ u nás ve škole bylo výbornou zkušeností a myslím, že díky němu mě otázky komise nezaskočily. Do finále postoupilo za všech krajů 48 nejlepších. Konkurence byla veliká, a dokonce i děvčat bylo ve finále minimálně 10. To, že mě vybrali, bylo milé překvapení.

Číst dál...

Prezentuj své nápady a probojuj se až do finále!

PrezentiádChcete si zkusit vyjádřit svůj názor a přednést ho před odbornou porotou? Všem ukázat své schopnosti, nebo se naopak něčemu přiučit? Pak je Prezentiáda, soutěž v prezentačních dovednostech, právě pro vás!

Stačí sestavit dvou až tříčlenný tým, přihlásit se a vytvořit v Prezi nebo PowerPointu prezentaci na zadaná témata. Kromě toho jsou pro vás připravené i workshopy, které vám pomohou se ještě zdokonalit. Nabídku workshopů a další potřebné informace k účasti najdete na webových stránkách Prezentiády.

Je to jednoduché:

  1. Sestavte dvou až tříčlenný tým.
  2. Zúčastněte se workshopu prezentačních dovedností, pokud se chcete něčemu přiučit.
  3. Přihlaste se, vyberte si téma a zpracujte jej.
  4. Sledujte "Tipy a Triky" na webu a Facebooku Prezentiády.
  5. Ohromte s týmem porotu na krajském kole a dostaňte se až do finále!
  6. Staňte se vítězem česko-slovenské soutěže, poznejte nové přátele, získejte skvělé ceny a nasbírejte zážitky i zkušenosti.

Číst dál...

4 studenti mezi 5 % nejlepších v ČR

ibLetos proběhl již 11. ročník soutěže Bobřík informatiky. Národní online soutěže v informatice se zúčastnilo 78 926 soutěžících. V kategorii Junior se soutěžilo 12. listopadu 2018 a 4 studenti z naší školy stali úspěšnými řešiteli (z celkového počtu 1 237 úspěšných řešitelů).

V kategorii Junior Adam Hojdysz (1. D) získal 192 bodů (z 240), Boris Patloch (1. D) získal 175 bodů a oba se umístili mezi 5 % nejlepších v ČR.

Úspěšnými řešiteli jsou v kategorii Junior také: Ondřej Tomala (1. E), Jan Bílek (2. E).

Číst dál...