V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

ICT

Další úspěšní držitelé MOS

12

 

 

 

 

 

 

 

 

Studentské trenérské centrum společnosti Microsoft nabízí jako odměnu úspěšným a pracovitým členům voucher na zkoušku pro získání certifikace MOS – Microsoft Office Specialist v libovolném programu balíku Microsoft Office. Po zdárném složení této zkoušky získá dotyčný mezinárodně uznávaný certifikát, který dosvědčuje znalosti v daném programu Microsoft Office.

Číst dál...

Orlovská soutěž v informatice 2018 – 1. místo v grafice!

Orlovská soutěž v informatice 2018V pátek 6. dubna 2018 se dva naši studenti zúčastnili Orlovské soutěže v informatice. Vojtěch Tomala (2. E) v kategorii Programování představil svůj program na vykreslování grafů funkcí.

Michal Janík (2. D) v kategorii Grafika odprezentoval svůj úžasný plakát na téma Svět online, se kterým porazil všechny své konkurenty a získal 1. místo. Michal svůj plakát vytvořil v programu Inkscape a dokázal, že k vytvoření kvalitní grafiky nepotřebujete drahý software. Pozn.: Inkscape je program na úpravu vektorové grafiky (ke stažení zdarma) a studenti se s tímto programem učí pracovat v 1. ročníku v předmětu ICT.

Děkujeme Vojtovi a Michalovi za výbornou reprezentaci školy a přejeme jim mnoho tvůrčích nápadů.

Dvojnásobné finále STC Microsoft

certikátDva studenti oboru IT, tedy já, Ondřej Golasowski, a Daniel Brož, se dostali do finálového kola výběru do Studentského trenérského centra Microsoft. STC je stáž pro studenty středních škol, která nabízí prohloubení znalostí Office 365, možnost udělat si uznávaný certifikát Microsoft Office Specialist, přístup k novinkám a zahrnuje možnost další spolupráce.

Jak krajský konkurz probíhal?

Číst dál...

Dva týmy v krajském kole Prezentiády 2018

2 m

V pátek 6. dubna se na SPŠei Kratochvílova v Ostravě sešlo 11 týmů z celého Moravskoslezského kraje. Cílem bylo odprezentovat jedno ze dvou letošních témat: Co nám doma neřekli a Droga dnešní doby.

Se svou prezentací do krajského výběru postoupily i prezentace dvou týmů z naší školy. 3D tučňáci ve složení Petr Zicha (kapitán týmu), Klára Nevřalová, Filip Stryk (všichni 2. D) a Éčka z průmky ve složení Ondřej Szotkowski (kapitán týmu), Damir Galijaševič, David Pěčonka (všichni 2. E) předvedli své prezentace na téma Droga dnešní doby – Sociální sítě.

Vyhrát může ale jen jeden, což se letos povedlo týmu Lightbulb (ZŠ a gymnázium Vítkov) s prezentací na téma Droga dnešní doby – Lhaní.

Číst dál...

20 úspěšných řešitelů v 10. ročníku Bobříka informatiky (2017)

BobříkLetos se národní online soutěže v informatice zúčastnilo 74 518 soutěžících. V kategorii Junior soutěžilo 10 082 účastníků a 11 studentů z naší školy se stalo úspěšnými řešiteli (z celkového počtu 2500 úspěšných řešitelů). V kategorii Senior letos soutěžilo 4 803 účastníků a úspěšnými řešiteli se stalo 9 našich studentů (z celkového počtu 700). Díky výbornému výsledku Tomáše Valička (28. místo v republice) budeme mít zastoupení v krajském kole kategorie Senior.

V seniorské kategorii obsadil Tomáš Valiček (4. D) se ziskem 210 bodů 4. místo mezi SOŠ a spolu s Františkem Bartošem (3. E) a Marií Ruskovou (3. F) patří mezi 5 % nejlepších v této kategorii. Do krajského kola, které se uskuteční 1. února 2017, postupuje Tomáš a František je náhradníkem.

Číst dál...