V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Sport

Basketbal chlapci

image1V posledních několika dnech měl velký spád středoškolský basketbal v karvinském okrese.
V pátek 2. 11. 2018 proběhlo městské kolo, kam několik přihlášených škol nedorazilo a tak jsme si to rozdali v jednom zápase s Gymnáziem Karviná. Tento souboj pro nás vyšel vítězně a my se pomalu balili na cestu do Českého Těšína, kde se už v úterý 7. 11. konalo okresní kolo. Zde jsme díky skvělému a bojovnému výkonu našich borců porazili všechny soupeře a pro letošní rok si odnášíme titul „Přeborníci okresu Karviná“. Toto vítězství je zároveň vstupenkou na krajské kolo, které se bude konat 27. 11. v Krnově. Zde náš tým narazí na opravdu silné soupeře a každý koš bude úspěchem. Držte proto našim chlapcům palce.

Číst dál...

Turnaj v malé kopané „KAROSHA 2018“

KAROSHA 2018Čtvrtý ročník turnaje v malé kopané „KAROSHA“, proběhl 20.6.2018 na hřišti naší školy. Po urputných bojích naše družstvo ve složení :Dominik Kula, Martin Vlachovský, Kristián Kaczmarczyk, Matěj Kisza, Bogdan Bocek, Lukáš Stromský, Tomáš Mokrý, Petr Pavlík, Martin Tököly, Martin Klimperle, David Dawid, Martin Siuda, Daniel Škatula, Michal Stuš, Adam Makovec, Stanislav Brachaczek, Daniel Hataš a Jan Motyčka obsadilo první místo. V úvodním utkání porazili SPŠ stavební Havířov 2 : 1, v následném utkání porazili Gymnázium Hladnov porazili 3 : 0 .

Číst dál...

Máme mezi sebou mistra republiky

MaximStudent 1.E Maxim Harnol se zúčastnil vrcholné mistrovské soutěže pro dorostenecké a juniorské závodníky v kulturistice a fitness Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2018, která se konala v sobotu 19. května v kulturním domě ve Velké Bíteši. Na soutěž se přihlásilo 144 závodníků do kategorií klasické a váhové kulturistiky, physique, bodyfitness a bikiny fitness. Na pódium nakonec nastoupilo 138 soutěžících. Ve své kategorii Maxim své soupeře porazil a zaslouženě získal zlato.

Číst dál...

Sportovně turistický kurz „TRÚBA 2018“

Sportovně turistický kurz „TRÚBA 2018“Sportovně turistický kurz „Trúba 2018“ byl organizován pro studenty druhých ročníků v termínu 11. 6. – 15. 6. 2018 v rekreačním areálu „U Kateřiny“. Rekreační areál se nachází uprostřed krásné přírody Moravskoslezských Beskyd v těsné blízkosti historického městečka Štramberk, s výhledem na hrad Štramberk s gotickou věží Trúba.

Program kurzu zahrnoval mimo sportovních her také práci s buzolou a mapou, střelbu ze vzduchovky, základy první pomoci, střelbu z reflexního luku a turistiku. Své teoretické znalosti si studenti vyzkoušeli v letním biatlonu čtyřčlenných družstev a orientačním závodě jednotlivců.

Číst dál...

Maslákův atletický čtyřboj

finalV pátek 1. 6. 2018 jsme se jako každoročně zúčastili trojutkání mezi naší školou, Gymnáziem Hladnov Ostrava a hostitelskou Střední průmyslovou školou stavební Havířov. Na rozdíl od soupeřů, jsme se bohužel měli zastoupení jen v chlapecké kategorii. Doufáme však, že v příštích letech nás podpoří i dívčí družstvo, které jsme letos s politováním nedali dohromady.

Číst dál...