V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Sport

Republikové finále ve florbalu

IMG 1916 1 mVe dnech 15. a 16. dubna se konalo Republikové finále ve florbalu chlapců i dívek v Jindřichově Hradci. V chlapecké kategorii se účastnilo i naše družstvo a završilo tak velice povedenou florbalovou sezónu. Jak bylo zmíněno v předchozích článcích, na tuto akci poustoupilo přes obrovské síto turnajů pouze 6 družstev z celé ČR, takže už samotná účast pro nás byla vítězstvím, avšak chuť dosáhnout co nejvýše nás neopustila. Ve všech družstvech se nacházeli velice dobří hráči, často reprezentanti nebo hráči extraligových mužských celků. Nikoho takového náš tým na své straně neměl, ale oproti ostatním soupeřům vyčníval svým zápalem, bojovností a chtíčem dokázat něco velkého. Zejména týmový duch a vyrovnanost jednotlivých hráčů vedla k tomu, že všechny zápasy byly velice vyrovnané a pokud přišla prohra, rozhodovalo pouze štěstí nebo jedna malá chyba.

Číst dál...

„Branný den“ studentů SPŠ Karviná 12.4. 2019

1Za velmi chladného a sychravého počasí, prokazovali naši studenti v parku „Boženy Němcové“ Karviná a v „Lázeňském“ parku své schopnosti a dovednosti. Na jednotlivých stanovištích určovali azimut, vzdálenost na mapě, měřili vzdálenosti v terénu. Ověřili si své znalosti z všeobecných zásad první pomoci a znalostí pravidel silničního. Největším problémem měli studenti s hodem létajícím talířem na cíl.

Číst dál...

Pohár J. Masopusta v kopané

1

Karviná 9.4. 2019

Za účasti družstev G. Karviná, SZŠ Karviná a SPŠ Karviná, proběhlo městské kolo středních škol v kopané o „Pohár J. Masopusta“. Turnaj se konal v areálu MFK Karviná na Kovoně. Naši fotbalisté nejprve podlehli družstvo G. Karviná Karviná 0 : 1. Ve druhém utkání jsme porazili družstvo SZŠ Karviná 3 : 1. Vítězem turnaje se stalo družstvo G. Karviná, naši chlapci obsadili místo druhé.

Číst dál...

Hokejbal proti drogám

1Ve středu 3. 4. a ve čtvrtek 4. 4. 2019 se ve spolupráci s městskou policií a hokejbalovým klubem Karviná na našem hřišti konal každoroční turnaj mezi základními školami s názvem „Hokejbal proti drogám“. Vrcholem celého turnaje byl zápas mezi výběrem hokejbalistů středních škol z celé Karviné proti studentům naší školy. V tomto zápase byla vidět spousta krásných sportovních momentů. Třešničkou na dortu byla výhra studentů SPŠ Karviná v poměru 6:5. Gratulujeme našim hráčům a děkujeme za vzornou reprezentaci.

Číst dál...