V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Sport

Začalo to z „hecu“

havířovskou „10“

Když za námi na jaře přišla naše třídní, jestli bychom nesestavili štafetu na havířovskou „10“, jenom jsme se usmívali. To, že ona sama běhá, všichni víme, ale přece se nebudeme honit po náměstí. To bychom ale nemohli mít za třídní zrovna Vojtkovou. Neboli tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Takže jsme podlehli. Nejdřív přišla s tím, že by to byla skvělá prezentace školy na veřejnosti, pak s tím, že dostaneme jako startovné super sportovní trička značky Craft, a když nám sdělila, že poběží i štafeta učitelů, nemohli jsme se přece nechat zahanbit.

Číst dál...

Republikové finále ve florbalu

IMG 1916 1 mVe dnech 15. a 16. dubna se konalo Republikové finále ve florbalu chlapců i dívek v Jindřichově Hradci. V chlapecké kategorii se účastnilo i naše družstvo a završilo tak velice povedenou florbalovou sezónu. Jak bylo zmíněno v předchozích článcích, na tuto akci poustoupilo přes obrovské síto turnajů pouze 6 družstev z celé ČR, takže už samotná účast pro nás byla vítězstvím, avšak chuť dosáhnout co nejvýše nás neopustila. Ve všech družstvech se nacházeli velice dobří hráči, často reprezentanti nebo hráči extraligových mužských celků. Nikoho takového náš tým na své straně neměl, ale oproti ostatním soupeřům vyčníval svým zápalem, bojovností a chtíčem dokázat něco velkého. Zejména týmový duch a vyrovnanost jednotlivých hráčů vedla k tomu, že všechny zápasy byly velice vyrovnané a pokud přišla prohra, rozhodovalo pouze štěstí nebo jedna malá chyba.

Číst dál...

„Branný den“ studentů SPŠ Karviná 12.4. 2019

1Za velmi chladného a sychravého počasí, prokazovali naši studenti v parku „Boženy Němcové“ Karviná a v „Lázeňském“ parku své schopnosti a dovednosti. Na jednotlivých stanovištích určovali azimut, vzdálenost na mapě, měřili vzdálenosti v terénu. Ověřili si své znalosti z všeobecných zásad první pomoci a znalostí pravidel silničního. Největším problémem měli studenti s hodem létajícím talířem na cíl.

Číst dál...

Pohár J. Masopusta v kopané

1

Karviná 9.4. 2019

Za účasti družstev G. Karviná, SZŠ Karviná a SPŠ Karviná, proběhlo městské kolo středních škol v kopané o „Pohár J. Masopusta“. Turnaj se konal v areálu MFK Karviná na Kovoně. Naši fotbalisté nejprve podlehli družstvo G. Karviná Karviná 0 : 1. Ve druhém utkání jsme porazili družstvo SZŠ Karviná 3 : 1. Vítězem turnaje se stalo družstvo G. Karviná, naši chlapci obsadili místo druhé.

Číst dál...