Lyžařský kurz studentů SPŠ Karviná GRUŇ – Staré Hamry

lvkVe dnech 18.3. – 22.3. 2019 se uskutečnil lyžařský a snowboardový kurz pro studenty 2. ročníků. Kurz absolvovalo 49 studentů za nádherného slunečného počasí. Přestože se už probouzelo jaro, byla sjezdovka připravená a my jsme mohli lyžovat alespoň dopoledne. Kromě krátkých přednášek a procházky po okolí střediska, změřili studenti své síly v netradičních disciplínách. Lyžařského kurzu se zúčastnil kolektiv skvělých studentů se zájmem o lyžování a snowboarding.

Číst dál...

Městské kolo ve futsale chlapců středních škol

1Ve čtvrtek 28.2.2019 se ve sportovní hale Kovony Karviná, konalo městské kolo ve futsale chlapců středních škol.

Naše družstvo všechny své soupeře hladce porazilo a postoupilo do okresního kola, které se bude konat v Havířově.

SPŠ Karviná – G. Karviná 5 : 3, SPŠ Karviná : SZŠ Karviná 5 : 1.

Blahopřejeme a těšíme se na další výborné sportovní úspěchy.

Číst dál...

Okresní kolo v silovém čtyřboji

1Dne 7.2. 2019, SŠTaS Karviná, pořádala okresní kolo v silovém čtyřboji.

Soutěžilo se v těchto disciplínách : tlaky s činkou, trojskok snožmo z místa, shyby na doskočné hrazdě a vznosy na doskočné hrazdě.

Přes veškerou snahu našeho družstva, ve složení : Zsibrita Denis, Brož Daniel, Marek Mocko, se nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů.

Číst dál...

Lednové florbalobraní

image3V letošním roce se paralelně konají ve středoškolském florbalu hned dvě soutěže a SPŠ Karviná byla u obou.

Středoškolský florbalový turnaj

V úterý 22. 1. 2019 se náš florbalový tým zúčastnil velice kvalitního turnaje. Šlo sice „jen“ o okresní kolo, ale především díky velké popularitě a rozmachu florbalu v posledních letech, byl každý zúčastněný tým doslova naplněn profesionálními hráči, což se u školních soutěží tak často nestává.

Turnaje se zúčastnilo 7 škol a za každou mohli nastoupit studenti 1. - 4. ročníků, tento fakt také přispěl k již zmiňované kvalitě turnaje, protože bylo vidět opravdu to nejlepší, co je na středoškolské úrovni možné.