V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Strojírenství

MSV Brno

Dne 14.9.2015 v rámci MSV v Brně proběhl již 7. ročník soutěže programování CNC strojů. Soutěže se letos zúčastnili žáci 3.B ve složení Daniel Bugel, David Pastuszek, Luboš Konderla, Nikolas Pulicar a Symeon Denis Sitek. Všichni jmenování zápolili v odpoledním kole. Nejlepší umístění si vybojoval Luboš Konderla který se umístil na 3.místě v těsném závěsu za vítězi. Ostatní naši reprezentanti hájili čestně barvy naší školy. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci a vítězi gratulujeme. Součásti soutěže byla prohlídka MSV ze které si naši studenti odnesli spoustu inspirativních nápadů pro další strojírenskou činnost.

Heczko

POZNEJ TAJEMSTVÍ VĚDY

1V pondělí 13. dubna 2015 proběhlo v prostorách Gymnázia Hello v Ostravě-Porubě finálové kolo soutěže POZNEJ TAJEMSTVÍ VĚDY. Úkolem čtyřčlenných týmů bylo postavit most ze špejlí, který překlene 70 cm mezeru mezi stoly a natočit video o stavbě mostu. Do finále postoupil tým žáků 4. F ve složení Jakub Hubáček, David Jadamík, Šimon Krejčí a Matěj Lipták. Mezi osmi týmy skončili naší žáci na třetím místě. Jaké byly soutěžní disciplíny finálového kola? První část byla praktická na téma robotika. Ve druhé části soutěžící měřili a počítali fyzikální či chemické veličiny. Třetí část byla destruktivní - zátěžový test mostů.

Číst dál...

Mezinárodní Soutěž Den strojařů

Den strojařůDne 23. března se konala na VŠB v Ostravě soutěž „Den strojařů“. Úkolem týmů bylo navrhnout stojanovou vrtačku pro kutilskou dílnu. Soutěže se zúčastnily týmy z pěti průmyslových škol Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Týmy ze Slovenska a Polska na poslední chvíli účast zrušily. Naši školu reprezentovali žáci 4. B Matouš Slowioczek a Alexandr Šouc.

Číst dál...

Programování CNC obráběcích strojů

CNC diplomSoutěže mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů na Brněnském veletrhu se zúčastnili studenti SPŠ Karviná ze 4.B: Havlásek Lukáš, Heczko Martin, Šouc Alexandr, Waleček Jan a Zielina Zbigniew. Náš student Martin Heczko získal 1. místo.Gratulujeme!

Číst dál...