V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Ostatní

Studenti studentům

Konec školního roku je známý tím, že se studenti pomalu ladí na jiné myšlenky. To však neplatí v případě Kláry Nevřalové a Ondřeje Golasowského, kteří si na poslední týden školy připravili přednášky pro své mladší spolužáky o programu PowerPoint.

Přednášky se konaly v pondělí a úterý, pokaždé 3 hodiny denně. Náplní přednášek bylo seznámit studenty s novými možnostmi používání programu, tedy především novými funkcemi a vychytávkami, které dělají prezentaci zajímavější a zábavnější. V další části přednášky jim předali své zkušenosti z prezentačních dovedností, tedy to, jak by člověk měl správně vystupovat při přednášení. V poslední části studenty seznámili s možnostmi využívání předplatného Office 365, který je bezplatně k dispozici studentům naší školy a přešli na praktickou část, kde si studenti sami vyzkoušeli z nabytých znalostí vytvořit vlastní prezentaci.

Vše proběhlo v přátelském duchu a věříme, že se studentům i učitelskému dozoru přednáška líbila

Exkurze do Olomouce v novém kabátu

1I v letošním roce proběhly tradiční exkurze 1.ročníků do Olomouce, perly Moravy a centra architektonických skvostů v průřezu století. Cílem těchto exkurzí je poznání jednotlivých historických slohů v praxi. Návštěva Dómu sv. Václava (gotika) a Zdíkovského paláce (románský sloh a gotika), prohlídka Arcibiskupského paláce (baroko), návštěva radnice (gotika a renesance), to vše jsou tradiční objekty naší pozornosti.

Exkurzi postupně absolvovaly všechny třídy 1.ročníku – „béčko“ už v dubnu (v nezvykle chladném počasí), „éčko“ v květnu v době maturitních písemek a „déčko“ na závěr v červnu. A právě tato výprava byla trochu jiná.

Číst dál...

Nejsme žádná „éčka“

1V úterý 25. 6. 2019 jsme si společně jako třída 2.E užili dvoudenní výlet na Kamenné chatě. Po devítikilometrovém výšlapu v náročném vedru jsme se ubytovali. Chata byla útulná a počasí víc než přálo. V odpoledních hodinách se díky fotbalovému hřišti nikdo nenudil, a kdo si fotbal nechtěl zahrát, mohl si vyjít ještě na vrchol Velkého polomu. Po setmění jsme rozdělali oheň na opékání párků a za nádherného doprovodu kytary jsme si všichni společně zazpívali a naladili správnou táborovou atmosféru. Následujícího dne jsme se posilněni vaječinou v dobré náladě vydali na vlakové nádraží. Výlet se nám moc líbil a všichni jsme si ho užili. Tímto moc děkujeme naší třídní – paní profesorce Ladě Vojtkové a panu profesoru Petru Kowolowskému za organizaci a skvělou společnost.

Číst dál...

Amper Brno

AmperDne 22. března proběhla exkurze čtvrtého ročníku na 28. mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení Amper Brno.

Na největší a nejprestižnější události v oborech elektro, IT, řízení a automatizace v ČR se studenti dověděli o nové generaci řídicího systému Foxtrot, volně programovatelném systému, který si už ve své předchozí verzi získal značnou popularitu. V hale V se seznámili s měřicí a zkušební technikou, pohony, výkonovou elektronikou, napájecími soustavami, s průřezem průmyslových robotických aplikací, ukázkou chapadel, produkty mechatroniky a také ukázkou kolaborativního robota. V hale F studenti zhlédli elektronické součástky a moduly, výrobní zařízení a komponenty pro elektroprůmysl, lasery, pokročilá řešení pro elektromobilitu i nejnovější nabíjecí stanici české společnosti z Vysočiny. V sousedním pavilonu P si studenti prohlíželi vodiče a kabely, systémy řízení zabezpečení budov, osvětlovací techniku, kompaktní robotické rameno s integrovaným ovládáním, které se pohybuje přes čtyři nebo pět robotických kloubů.

Číst dál...

Školní ples

1V sobotu 26. ledna 2019 pořádal HV SRPŠ SPŠ Karviná tradiční školní ples, tentokrát v Kulturním centru v Petrovicích. Na ples se přišli pobavit a zatančit nejen rodiče, přátelé školy a studenti, ale také sponzoři školy a mnoho hostů.

Ples zahájila a programem prováděla ředitelka školy paní ing. Česlava Lukaštíková.

Následovalo předtančení pod vedením manažera kulturních a společenských akcí pana Bc. René Ráce. Sérii latinsko-amerických tanců zatančil taneční pár Daniel a Vendulka – mistři ČR. Poté následovalo překvapení pro hosty. S tancujícím letadýlkem se předvedl a hosty ohromil sedmiletý Kristiánek Hauk.

Číst dál...