V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Ostatní

Znáte F13 a OneNote? Naši studenti ano!

1V pondělí 24. června 2019 se mohli studenti 1.-3. ročníků dozvědět mnoho nových informací, které jim budou v budoucnu určitě k užitku.

Kromě série přednášek o správném prezentování a novinkách v MS PowerPoint se uskutečnily také přednášky o programu Microsoft OneNote v podání našeho absolventa Daniela Brože (STC Microsoft) a dvou studentů 3. D, Alexandra Kanii a Kirilla Kubieny. Studenti 1. ročníků si mohli poslechnout, ale také vyzkoušet, jak v OneNote pracovat a jak využít možností programu k zefektivnění studia.

Číst dál...

Studenti studentům

1Konec školního roku je známý tím, že se studenti pomalu ladí na jiné myšlenky. To však neplatí v případě Kláry Nevřalové a Ondřeje Golasowského, kteří si na poslední týden školy připravili přednášky pro své mladší spolužáky o programu PowerPoint.

Číst dál...

Exkurze do Olomouce v novém kabátu

1I v letošním roce proběhly tradiční exkurze 1.ročníků do Olomouce, perly Moravy a centra architektonických skvostů v průřezu století. Cílem těchto exkurzí je poznání jednotlivých historických slohů v praxi. Návštěva Dómu sv. Václava (gotika) a Zdíkovského paláce (románský sloh a gotika), prohlídka Arcibiskupského paláce (baroko), návštěva radnice (gotika a renesance), to vše jsou tradiční objekty naší pozornosti.

Exkurzi postupně absolvovaly všechny třídy 1.ročníku – „béčko“ už v dubnu (v nezvykle chladném počasí), „éčko“ v květnu v době maturitních písemek a „déčko“ na závěr v červnu. A právě tato výprava byla trochu jiná.

Číst dál...

Nejsme žádná „éčka“

1V úterý 25. 6. 2019 jsme si společně jako třída 2.E užili dvoudenní výlet na Kamenné chatě. Po devítikilometrovém výšlapu v náročném vedru jsme se ubytovali. Chata byla útulná a počasí víc než přálo. V odpoledních hodinách se díky fotbalovému hřišti nikdo nenudil, a kdo si fotbal nechtěl zahrát, mohl si vyjít ještě na vrchol Velkého polomu. Po setmění jsme rozdělali oheň na opékání párků a za nádherného doprovodu kytary jsme si všichni společně zazpívali a naladili správnou táborovou atmosféru. Následujícího dne jsme se posilněni vaječinou v dobré náladě vydali na vlakové nádraží. Výlet se nám moc líbil a všichni jsme si ho užili. Tímto moc děkujeme naší třídní – paní profesorce Ladě Vojtkové a panu profesoru Petru Kowolowskému za organizaci a skvělou společnost.

Číst dál...

Amper Brno

AmperDne 22. března proběhla exkurze čtvrtého ročníku na 28. mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení Amper Brno.

Na největší a nejprestižnější události v oborech elektro, IT, řízení a automatizace v ČR se studenti dověděli o nové generaci řídicího systému Foxtrot, volně programovatelném systému, který si už ve své předchozí verzi získal značnou popularitu. V hale V se seznámili s měřicí a zkušební technikou, pohony, výkonovou elektronikou, napájecími soustavami, s průřezem průmyslových robotických aplikací, ukázkou chapadel, produkty mechatroniky a také ukázkou kolaborativního robota. V hale F studenti zhlédli elektronické součástky a moduly, výrobní zařízení a komponenty pro elektroprůmysl, lasery, pokročilá řešení pro elektromobilitu i nejnovější nabíjecí stanici české společnosti z Vysočiny. V sousedním pavilonu P si studenti prohlíželi vodiče a kabely, systémy řízení zabezpečení budov, osvětlovací techniku, kompaktní robotické rameno s integrovaným ovládáním, které se pohybuje přes čtyři nebo pět robotických kloubů.

Číst dál...