V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Ostatní

Školní ples

1V sobotu 26. ledna 2019 pořádal HV SRPŠ SPŠ Karviná tradiční školní ples, tentokrát v Kulturním centru v Petrovicích. Na ples se přišli pobavit a zatančit nejen rodiče, přátelé školy a studenti, ale také sponzoři školy a mnoho hostů.

Ples zahájila a programem prováděla ředitelka školy paní ing. Česlava Lukaštíková.

Následovalo předtančení pod vedením manažera kulturních a společenských akcí pana Bc. René Ráce. Sérii latinsko-amerických tanců zatančil taneční pár Daniel a Vendulka – mistři ČR. Poté následovalo překvapení pro hosty. S tancujícím letadýlkem se předvedl a hosty ohromil sedmiletý Kristiánek Hauk.

Číst dál...

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NANEČISTO

12

 

 

 

 

V rámci přípravy k přijímacím zkouškám nabízíme PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NANEČISTO:

25.3. řešení ukázkových testů pod vedením učitele,

1.4. samostatné řešení testů,

8.4. vyhodnocení a rozbor samostatně řešených testů,

vždy od 14:30 do 16:45.

Cena celkem 400,- Kč. Platí se na začátku první lekce.

Číst dál...

Předvánoční exkurze do Opavy

Opava mVe dnech 18. – 19. prosince proběhly tradiční exkurze třetího ročníku do Opavy, kde studenti navštívili jednak Památník Petra Bezruče, ve kterém se dozvěděli podrobnosti ze života slezského barda, a jednak expozice Slezského zemského muzea v Opavě, kde studenti zhlédli jak stálé expozice o historii a přírodě ve Slezsku, tak aktuální výstav o vánočních zvycích, stolování v historii i výstavu inspirovanou Knihou Mauglí. V závěru exkurze studenti v rámci osobního volna navštívili opavské vánoční trhy a mohli nakoupit poslední chybějící dárky svým blízkým.

A takhle hodnotí exkurzi někteří z našich třeťáků:

„V Opavě se mi líbila názorná ukázka osobních věcí Bezruče. Líbilo se mi také město jako takové, nikdy dřív jsem tam totiž nebyl.“D.M.

„Nejvíce mě zaujala přírodovědná část Slezského zemského muzea, návštěva památníku byla také zajímavá, odnesl jsem si z ní řadu nových znalostí.“

„Překvapilo mě příjemné prostředí Památníku Petra Bezruče. Odborný výklad pana profesora ohledně stylu kostelů dodal výletu vzdělávací atmosféru.“ P.

Číst dál...

Dveře dokořán na Střední průmyslové škole Karviná

DODJe 6. prosince 13.10 a školní zvonění právě končí výuku všech tříd na SPŠ v Karviné z jednoho prostého důvodu. Dnes se zde koná Den otevřených dveří, na který jsou zváni všichni zájemci o studium, rodiče zájemců nebo žáků již studujících na této škole, absolventi i široká veřejnost.

Většina studentů právě obědvá a pomalu se připravuje na přicházející dav lidí. Vestibulu školy už dominují stanoviště připravená k vítání a informování našich potencionálních spolužáků. Celý prostor je zaplněn průvodci a učiteli, kteří jsou oblečeni v padnoucích sacích a šatech. V učebnách také čekají žáci a učitelé, ale už v méně formálním oblečení.

Číst dál...