V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Ostatní

Amper Brno

AmperDne 22. března proběhla exkurze čtvrtého ročníku na 28. mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení Amper Brno.

Na největší a nejprestižnější události v oborech elektro, IT, řízení a automatizace v ČR se studenti dověděli o nové generaci řídicího systému Foxtrot, volně programovatelném systému, který si už ve své předchozí verzi získal značnou popularitu. V hale V se seznámili s měřicí a zkušební technikou, pohony, výkonovou elektronikou, napájecími soustavami, s průřezem průmyslových robotických aplikací, ukázkou chapadel, produkty mechatroniky a také ukázkou kolaborativního robota. V hale F studenti zhlédli elektronické součástky a moduly, výrobní zařízení a komponenty pro elektroprůmysl, lasery, pokročilá řešení pro elektromobilitu i nejnovější nabíjecí stanici české společnosti z Vysočiny. V sousedním pavilonu P si studenti prohlíželi vodiče a kabely, systémy řízení zabezpečení budov, osvětlovací techniku, kompaktní robotické rameno s integrovaným ovládáním, které se pohybuje přes čtyři nebo pět robotických kloubů.

Číst dál...

Školní ples

1V sobotu 26. ledna 2019 pořádal HV SRPŠ SPŠ Karviná tradiční školní ples, tentokrát v Kulturním centru v Petrovicích. Na ples se přišli pobavit a zatančit nejen rodiče, přátelé školy a studenti, ale také sponzoři školy a mnoho hostů.

Ples zahájila a programem prováděla ředitelka školy paní ing. Česlava Lukaštíková.

Následovalo předtančení pod vedením manažera kulturních a společenských akcí pana Bc. René Ráce. Sérii latinsko-amerických tanců zatančil taneční pár Daniel a Vendulka – mistři ČR. Poté následovalo překvapení pro hosty. S tancujícím letadýlkem se předvedl a hosty ohromil sedmiletý Kristiánek Hauk.

Číst dál...

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NANEČISTO

12

 

 

 

 

V rámci přípravy k přijímacím zkouškám nabízíme PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NANEČISTO:

25.3. řešení ukázkových testů pod vedením učitele,

1.4. samostatné řešení testů,

8.4. vyhodnocení a rozbor samostatně řešených testů,

vždy od 14:30 do 16:45.

Cena celkem 400,- Kč. Platí se na začátku první lekce.

Číst dál...

Předvánoční exkurze do Opavy

Opava mVe dnech 18. – 19. prosince proběhly tradiční exkurze třetího ročníku do Opavy, kde studenti navštívili jednak Památník Petra Bezruče, ve kterém se dozvěděli podrobnosti ze života slezského barda, a jednak expozice Slezského zemského muzea v Opavě, kde studenti zhlédli jak stálé expozice o historii a přírodě ve Slezsku, tak aktuální výstav o vánočních zvycích, stolování v historii i výstavu inspirovanou Knihou Mauglí. V závěru exkurze studenti v rámci osobního volna navštívili opavské vánoční trhy a mohli nakoupit poslední chybějící dárky svým blízkým.

A takhle hodnotí exkurzi někteří z našich třeťáků:

„V Opavě se mi líbila názorná ukázka osobních věcí Bezruče. Líbilo se mi také město jako takové, nikdy dřív jsem tam totiž nebyl.“D.M.

„Nejvíce mě zaujala přírodovědná část Slezského zemského muzea, návštěva památníku byla také zajímavá, odnesl jsem si z ní řadu nových znalostí.“

„Překvapilo mě příjemné prostředí Památníku Petra Bezruče. Odborný výklad pana profesora ohledně stylu kostelů dodal výletu vzdělávací atmosféru.“ P.

Číst dál...