JSME NA FACEBOOKU

Ostatní

ŽÁCI PROJEVILI VELKÝ ZÁJEM O STUDIUM NA PRŮMYSLOVCE

DODDnešní Den otevřených dveří na Střední průmyslové škole v Karviné-Hranicích přilákalo mnoho žáků základních škol. Se svými rodiči nebo příbuznými si účastníci prohlédli nejen učebny, ale i praktické ukázky výuky. Současní studenti průmyslovky se stali průvodci a všechny návštěvníky školy provedli zajímavými učebnami. Představili učebnu virtuální reality, učebny fyziky a chemie, laboratoře, elektro učebny, Lego robotiku, robotiku, 3D tisk, elektro laboratoře a dílny, učebny pro měření, svařování, nechyběly praktické ukázky ani učebny pro výuku cizích jazyků a tělocvičny. V průběhu prohlídky si účastníci mohli také prakticky vyzkoušet práci s roboty, zahráli si naprogramovanou hru, zkusili poskládat anglickou větu. Velkým zážitkem bylo veslování nebo praktická ukázka 3D reality v podobě jízdy na horské dráze. Pozornost upoutal motor z vnitřní strany. O prohlídku školy byl velký zájem, kdo přišel, nelitoval, spousta zajímavých ukázek stála za to. Další Den otevřených dveří je v plánu v prosinci 2020.

Číst dál...

Kroužek techniky na SPŠ

KeramikaKroužek přilákal spoustu žáků na naši školu. Každý čtvrtek učebna výpočetní techniky byla plně obsazena. Žáci základních škol Karviné si vyzkoušeli modelování vánočních ozdob. Vytvořené modely byly následně vytištěné na 3D tiskárně. Vykrajovátka posloužila k tvorbě keramických dárků.

Číst dál...

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NANEČISTO

12

 

 

 

 

V rámci přípravy k přijímacím zkouškám nabízíme PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NANEČISTO:

23.3. řešení ukázkových testů pod vedením učitele,

30.3. samostatné řešení testů,

6.4. vyhodnocení a rozbor samostatně řešených testů,

vždy od 14:30 do 16:45.

Cena celkem 400,- Kč. Platí se na začátku první lekce.

 

Číst dál...

100 let od založení školy

1921Historie dnešní SPŠ začala 5. října 1921 zahájením výuky na Průmyslové a mistrovské škole strojnické Matice osvěty lidové v Karvinné.

U příležitosti 100. výročí založení naší školy chceme vytvořit 3D model její původní již neexistující budovy. Bohužel v archivu Karviné je jen pár fotek. Pro vytvoření kvalitního 3D modelu potřebujeme fotografie z různých stran, nejlépe i s okolím školy. Obracíme se na naše absolventy a pamětníky, zda by nám nezapůjčili fotografie staré budovy pro oskenování.

Chceme rovněž uspořádat výstavku s tably absolventů, kterých je přes 10 000.

 

Číst dál...