V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Soutěže

Studenti studentům

1To, že studenti učí další studenty, není tajemstvím. Klára Nevřalová a Ondřej Golasowski si připraviliv rámci stáže v Microsoftu (program STC) přednášku pro žáky Scio školy v Brně o nových metodáchvýuky s pomocí speciální verze hry Minecraft – Education Edition.

Přednáška se skládala ze tří částí – úvod do verze Education Edition a ukázku výuky dvou předmětů.V první části se ponořili do tajů chemie a zkoušeli si tvořit prvky, sloučeniny a prováděli pokusy.V druhé části se zaměřili na programování, kdy pomocí dílků vytvořili program, který přesunul robota(„agenta“) přes bludiště.

Naši studenti sklidili úspěch a přednáška se líbila jak žákům, tak i učitelům, kteří by byli rádi za dalšípřednášku.

Vrací se Prezentiáda, příležitost, která se neodkládá

PrezentiádaChcete si zkusit vyjádřit svůj názor a přednést ho před odbornou porotou? Všem ukázat své schopnosti, nebo se naopak něčemu přiučit? Pak je tato soutěž v prezentačních dovednostech právě pro vás!

Stačí sestavit dvou až tříčlenný tým, přihlásit se a vytvořit v Prezi nebo PowerPointu prezentaci na zadaná témata.

* Láska, sex a něžnosti

* Nejpřínosnější vynález

Pro více informací kontaktujte školního koordinátora Renátu Kondělkovou nebo účastníky minulého ročníku, více informací najdete v tomto článku.

Číst dál...

Dominika vybrali do STC Microsoft

STC20. prosince 2016 proběhlo v budově Microsoft v Praze národní kolo výběrového řízení do studentského trenérského centra (STC) společnosti Microsoft. Dominik Kryska patří mezi studenty, kteří byli vybráni k účasti v tomto dvouletém programu. Položili jsme Dominikovi několik otázek a z jeho odpovědí se můžete o STC dozvědět více.

Proč jste se, Dominiku, do STC přihlásil?
Vždy se rád dozvím něco nového a baví mě předávat nové ostatním.

Číst dál...

Letní škola mechatroniky

Letní škola mechatronikyVe čtvrtek 8. září 2016 se studenti tříd 2. F zúčastnili Letní školy mechatroniky, kterou každoročně pořádá Katedra automatizační techniky a řízení, Strojní fakulty na VŠB-TU Ostrava http://akce.fs.vsb.cz/2016/letniskola/

 Kromě prohlídky laboratoří mechatroniky studenti měli možnost si zasoutěžit s Lego roboty. Kromě studentu z naší školy soutěžili i žáci z NET OFFICE Orlová. Úkolem dvoučlenných týmů bylo postavit a naprogramovat robota tak, aby během dvou minut nastřílel co nejvíce gólů do fotbalové branky. Po vysvětlení pravidel studenti do oběda stavěli robota a odpoledne tvořili a ladili řídící program. Mezi 14 týmy zvítězila dvojice Denis Kniezek a Dominik Kryska. Jejich robot nastřílel 11 branek, čímž vyrovnali rekord soutěže. O tom, že úkol nebyl lehký svědčí fakt, že ne všechny týmy daly gól. O to více vynikly děvčata. Se svým robotem nastřílely 5 gólů a dokázala, že věda je pro holky.

Ing. Oleg Pasz

Číst dál...