V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Soutěže

Klání Arduino robotů na VŠB Ostrava 2019

arduino

30. dubna se na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB Ostrava konal další ročník soutěže Students4Automotive. Celkem 14 týmů si vyzkoušelo vlastní konstrukci a programování robotického vozítka s Arduinem a změřilo své síly v různých robotických disciplínách.

O robotické soutěži Students4Automotive (S4A) jsme na Arduino.cz již psali. Na článek a podrobnosti o součástkách vozítek se můžete podívat ZDE.

Předešlý ročník všem ukázal, jak zajímavé výsledky se dají dosáhnout, když se podaří vytvořit úrodnou půdu pro rozvoj nápadů, kreativity a soutěžení. Soutěžící se při akci naučili spoustu nových věcí a vyzkoušeli si je rovnou v praxi. Ono, když si člověk může tak trochu pohrát, to se pak dějí věci! A s letošním ročníkem to nebylo jinak!

Číst dál...

Students4Automotive – 3. místo v konkurenci 14 týmů!

s4a logo

Hodiny strávené nad sestavením autíčka, návrhem jeho designu, programováním autonomní jízdy a vytvořením mobilních aplikací pro Android a Windows Phone se vyplatily!

Tým ve složení Markéta Aghová (3D), Pavel Stenchlý a Vojtěch Tomala (oba 3E), odborný dohled Ing. Radovan Adamiš, ve finále soutěže S4A na FEI VŠB-TU v Ostravě v úterý 30. dubna 2019 předvedl vynikající výkon při prezentaci svého projektu a úspěšně prošel všemi soutěžními disciplínami. Kvalitou a precizností provedení praktické realizace vozítka zaujal odborníky, kteří osobně našim studentům blahopřáli a nabídli jim také další spolupráci v oblasti programování Arduino!

Třešinkou na dortu bylo obsazení 3. místa a výhra vývojové sady TinyLab. Navíc jsme do vlastnictví školy získali Arduino sadu, která byla použita v soutěži!

Číst dál...

Umíme programovat Lego roboty!

orlova1Dne 26. 4. 2019 jsme se jako tříčlenný tým ve složení Ondřej Maroš, Ondřej Tomala a Marian Mendrok (1. E) vydali do Orlové na soutěž v informatice. V rámci Programování Lego Mindstorm jsme soutěžili ve dvou kategoriích, a to autonomní jízda robota po čáře a rallye cross. V první kategorii jsme se po mírném doladění softwaru umístili na 3. místě. V kategorii rallye cross jsme se již při samostatných rozjezdech na čas dostali na 3. příčku a po třech velmi napjatých vyřazovacích kolech jsme ve finále vybojovali 2. místo.

Číst dál...

Studenti studentům

1To, že studenti učí další studenty, není tajemstvím. Klára Nevřalová a Ondřej Golasowski si připraviliv rámci stáže v Microsoftu (program STC) přednášku pro žáky Scio školy v Brně o nových metodáchvýuky s pomocí speciální verze hry Minecraft – Education Edition.

Přednáška se skládala ze tří částí – úvod do verze Education Edition a ukázku výuky dvou předmětů.V první části se ponořili do tajů chemie a zkoušeli si tvořit prvky, sloučeniny a prováděli pokusy.V druhé části se zaměřili na programování, kdy pomocí dílků vytvořili program, který přesunul robota(„agenta“) přes bludiště.

Naši studenti sklidili úspěch a přednáška se líbila jak žákům, tak i učitelům, kteří by byli rádi za dalšípřednášku.

Vrací se Prezentiáda, příležitost, která se neodkládá

PrezentiádaChcete si zkusit vyjádřit svůj názor a přednést ho před odbornou porotou? Všem ukázat své schopnosti, nebo se naopak něčemu přiučit? Pak je tato soutěž v prezentačních dovednostech právě pro vás!

Stačí sestavit dvou až tříčlenný tým, přihlásit se a vytvořit v Prezi nebo PowerPointu prezentaci na zadaná témata.

* Láska, sex a něžnosti

* Nejpřínosnější vynález

Pro více informací kontaktujte školního koordinátora Renátu Kondělkovou nebo účastníky minulého ročníku, více informací najdete v tomto článku.

Číst dál...