V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Soutěže

Účast v soutěžích se vyplácí! Talent 2019

talent 2019Třinecké železárny a další velké firmy regionu společně s městem Třinec každoročně oceňují úspěšné studenty. Talent 2019 se uskutečnil 13. června 2019 ve společenském sále kulturního domu Trisia v Třinci.

Mezi oceněnými talenty se na základě návrhu školy objevili letos také tři naši studenti Dominik Kryska, Pavel Stenchlý a Vojtěch Tomala, kteří z rukou významných představitelů společnosti TŽ převzali ocenění za úspěchy v soutěžích a finanční poukázku.

Číst dál...

Pavel s Vojtou na Stretechu na ČVUT

stretch5. června 2019 se studenti Pavel Stenchlý a Vojtěch Tomala (oba 3. E) zúčastnili 13. ročníku konference Stretech pořádanou ČVUT v Praze.

Co je Stretech?

Stretech je setkání studentů středních škol z celé České republiky na ČVUT, kde mezi sebou studenti prezentují své projekty ve formě stánků. Mezi stánky prochází učitelé a žáci z jednotlivých středních škol, studenti a profesoři z ČVUT, a dokonce i veřejnost, protože se jedná o veřejně přístupnou akci.

Číst dál...

Robocup bez robotů?

robocupZačalo to nevinně... 28. 5. 2019 jsme dorazili na Filozoficko-přírodovědnou fakultu Slezské univerzity v Opavě s malým zpožděním, ale stručné zahájení jsme stihli. A hned se šlo na první přednášku. Ty nás čekaly celkem 3 a všechny se nějakým způsobem týkaly programování v C++. První přednáška byla o algoritmech, druhá o samotném jazyku a třetí s názvem „Jak se dorozumět s robotem“.

Číst dál...