V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Soutěže

Účast v soutěžích se vyplácí! Talent 2019

talent 2019Třinecké železárny a další velké firmy regionu společně s městem Třinec každoročně oceňují úspěšné studenty. Talent 2019 se uskutečnil 13. června 2019 ve společenském sále kulturního domu Trisia v Třinci.

Mezi oceněnými talenty se na základě návrhu školy objevili letos také tři naši studenti Dominik Kryska, Pavel Stenchlý a Vojtěch Tomala, kteří z rukou významných představitelů společnosti TŽ převzali ocenění za úspěchy v soutěžích a finanční poukázku.

Číst dál...

Pavel s Vojtou na Stretechu na ČVUT

stretch5. června 2019 se studenti Pavel Stenchlý a Vojtěch Tomala (oba 3. E) zúčastnili 13. ročníku konference Stretech pořádanou ČVUT v Praze.

Co je Stretech?

Stretech je setkání studentů středních škol z celé České republiky na ČVUT, kde mezi sebou studenti prezentují své projekty ve formě stánků. Mezi stánky prochází učitelé a žáci z jednotlivých středních škol, studenti a profesoři z ČVUT, a dokonce i veřejnost, protože se jedná o veřejně přístupnou akci.

Číst dál...

Robocup bez robotů?

robocupZačalo to nevinně... 28. 5. 2019 jsme dorazili na Filozoficko-přírodovědnou fakultu Slezské univerzity v Opavě s malým zpožděním, ale stručné zahájení jsme stihli. A hned se šlo na první přednášku. Ty nás čekaly celkem 3 a všechny se nějakým způsobem týkaly programování v C++. První přednáška byla o algoritmech, druhá o samotném jazyku a třetí s názvem „Jak se dorozumět s robotem“.

Číst dál...

Klání Arduino robotů na VŠB Ostrava 2019

arduino

30. dubna se na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB Ostrava konal další ročník soutěže Students4Automotive. Celkem 14 týmů si vyzkoušelo vlastní konstrukci a programování robotického vozítka s Arduinem a změřilo své síly v různých robotických disciplínách.

O robotické soutěži Students4Automotive (S4A) jsme na Arduino.cz již psali. Na článek a podrobnosti o součástkách vozítek se můžete podívat ZDE.

Předešlý ročník všem ukázal, jak zajímavé výsledky se dají dosáhnout, když se podaří vytvořit úrodnou půdu pro rozvoj nápadů, kreativity a soutěžení. Soutěžící se při akci naučili spoustu nových věcí a vyzkoušeli si je rovnou v praxi. Ono, když si člověk může tak trochu pohrát, to se pak dějí věci! A s letošním ročníkem to nebylo jinak!

Číst dál...

Students4Automotive – 3. místo v konkurenci 14 týmů!

s4a logo

Hodiny strávené nad sestavením autíčka, návrhem jeho designu, programováním autonomní jízdy a vytvořením mobilních aplikací pro Android a Windows Phone se vyplatily!

Tým ve složení Markéta Aghová (3D), Pavel Stenchlý a Vojtěch Tomala (oba 3E), odborný dohled Ing. Radovan Adamiš, ve finále soutěže S4A na FEI VŠB-TU v Ostravě v úterý 30. dubna 2019 předvedl vynikající výkon při prezentaci svého projektu a úspěšně prošel všemi soutěžními disciplínami. Kvalitou a precizností provedení praktické realizace vozítka zaujal odborníky, kteří osobně našim studentům blahopřáli a nabídli jim také další spolupráci v oblasti programování Arduino!

Třešinkou na dortu bylo obsazení 3. místa a výhra vývojové sady TinyLab. Navíc jsme do vlastnictví školy získali Arduino sadu, která byla použita v soutěži!

Číst dál...