JSME NA FACEBOOKU

Erasmus+

Odpoledne plné tipů do výuky

Aneb předáváme si zkušenosti ze zahraničních kurzů

ErasmusDíky projektu Erasmus+ – Odbornost bez jazykových bariér 2 se naši pedagogové mohou účastnit vzdělávacích kurzů v zahraničí. Je to obrovská příležitost k poznávání jiných kultur a odlišností a sdílení zkušeností.

V pátek 15. listopadu 2019 jsme se sešli, abychom si navzájem ukázali, co jsem si z těchto kurzů odnesli a jak získané zkušenosti aplikujeme v praxi.

Číst dál...

Závěrečná konference projektu Learning Beauty

EU1

 

 

 

 

 V pátek 15. června 2018 proběhla na naší škole závěrečná prezentace mezinárodního projektu Learning Beauty – partnerství ZŠ a SŠ v ČR, Lotyšsku a Polsku. Všechny zúčastněné školy vystoupily s prezentací projektových aktivit a výsledků, jichž se dosáhlo. Na konferenci byli pozváni také zástupci ZŠ v Karviné a okolí a představitelé města a kraje.

Konferenci zahájil krátkým přivítáním statutární zástupce ředitelky školy Ing. Tomáš Posker. Slovo si pak převzal Ing. Oleg Pasz, který shrnul cíle projektu. Při prezentacích jednotlivých škol se mohli ostatní účastníci dozvědět více informací o městech a školách zúčastněných a zvláště o přínosech a aktivitách, které v rámci projektu proběhly. Součástí prezentace bylo i vystoupení studentů polské PCKZiU, kteří předvedli hotové výrobky. Kromě 3D tisku jsme také v praxi viděli využití 3D skeneru. Student SPŠ Karviná Dominik Kryska přednesl prezentaci závěrů dotazníků k hodnocení mobilit studenty. Celá konference probíhala v anglickém jazyce.

Číst dál...

Z Lotyšska se všichni vrátili nadšení!

LitvaV pátek 6. dubna 2018 se vydala skupina 7 studentů a 3 pedagogů na týdenní cestu do města Daugavpils v Lotyšsku v rámci projektu Erasmus+ Learning Beauty. Na rozdíl od minulého výjezdu se tentokrát necestovalo minibusem, ale letadlem. Protože letadlo odlétalo v sobotu z Prahy brzy ráno, všichni raději přespali noc před odletem v Praze.

Zeptali jsme se našich studentů, co je v Lotyšsku nejvíce překvapilo. A my jsme byli překvapeni, jak se všichni shodli!

Nejvíce mě překvapila krásná příroda, hezká města a milí lidé, se kterými jsem neměl obtíž se domluvit i se svou lámanou angličtinou. A dokonce jsem se naučil i několik lotyšských slovíček.

Překvapilo mě vstřícné chování lidí a to, že si ve městě udržují pořádek. Nejsou pokreslené lavičky, zničené průlezky a nedopalky na zemi.

Číst dál...

Learning Beauty – Pracovní dílna pro žáky ZŠ Dělnická

EUSPŠ KARVINÁ

 

 

 

 

Dne 22. března 2018 naši školu navštívili žáci čtvrté třídy ZŠ Dělnická. V rámci projektu Learning Beauty si prohlédli laboratoře, kde jim naši žáci předvedli, co dělají v hodinách odborných předmětů. Viděli, jak se vyrábí součásti na CNC strojích, podívali se na měření výkonu čerpadla a sestavovali jednoduché pneumatické obvody. Vyzkoušeli si práci konstruktéra a v CAD programu SolidEdge si každý vymodeloval vlastní pinzetku. Všechny modely byly samozřejmě vytištěny na 3D tiskárně.

Všichni už se těší na další setkání s technikou, kdy budou pracovat s Lego robotky.

Číst dál...

Learning Beauty – Týden plný aktivit

EUSPŠ KARVINÁ

 

 

 

 

V týdnu od 5. do 9. března 2018 se v Karviné uskutečnilo již 5. mezinárodní setkání účastníků projektu spolupráce středních a základních škol Learning Beauty.

Zeptali jsme se studentů, kteří se celého týdne účastnili, jak se jim účast líbila. Všichni se shodli, že nejzajímavější exkurze byla v Hyundai Motor Czech s.r.o.

JP: Po podzimním setkání s polskými a lotyšskými kamarády v Polsku jsme se nyní v březnu v rámci projektu Erasmus+ měli možnost opět těšit na setkání s nimi, tentokrát u nás v Karviné. Během týdne jsme navštěvovali ZŠ Borovského Karviná, kde jsme měli workshopy. V odpoledním programu pro nás byly vždy připraveny různé zajímavé aktivity, ať už to byly výlety do Brna do Technického muzea, nebo do tepelné elektrárny v Dětmarovicích. Týden uplynul velice rychle a moc jsme si ho užili.

Číst dál...

Mezinárodní setkání účastníků projektu „Learning Beauty“ v Karviné

EUSPŠ KARVINÁ

 

 

 

 

Mezinárodní setkání účastníků projektu „Learning Beauty“ v Karviné

Termín 5. – 9. března 2018 – Základní a mateřská škola Borovského Karviná

Program setkání:

  • prohlídka školy

  • exkurze Hyundai Motor Czech s. r. o.

  • prohlídka Karviné a návštěva zámku v Karviné-Fryštát

  • exkurze do jaderné elektrárny Dukovany a Technického muzea v Brně

  • exkurze do tepelné elektrárny Dětmarovice

  • workshopy a sportovní aktivity

Číst dál...

Projekt Learning Beauty pokračuje

eras 1

V neděli 19. listopadu se dva naši žáci 1. E, Jan Prus and Tomáš Kunz v doprovodu pedagogů Mgr. Petra Kowolowského a Ing. Martina Kijonky, PhD. vydali na týdenní mobilitu v rámci projektu spolupráce škol – Learning Beauty. Projekt je zaměřen na propagaci technického vzdělávání a spolupráci středních a základních škol. Tentokrát se účastníci projektu setkají na základní škole v polské Wodzislawi. Cílem této mobility je prezentace získaných dovedností žáků ZŠ a workshopy v chráněných dílnách. Součástí bude také bohatý volnočasový program, např. exkurze (http://www.flagowakraina.com.pl) či soutěž v biatlonu.

Číst dál...

Burzy povolání

EUSPŠ KARVINÁ

 

 

 

 

V úterý 14. listopadu na burze v Karviné byl najvětší zájem o 3D tiskárnu, kterou naši žáci postavili v rámci projektu Erasmus+. Další možnost získat informace o naší škole bude na burze povolání v Havířově 21. listopadu a v Orlové 30. listopadu.

Číst dál...