V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Google

Erasmus+2018

Lego dílny pro žáky ZŠ a MŠ Prameny

1V dubnu a květnu 2019 proběhly na naší škole pracovní dílny v učebně Lego robotů. Žáci pátých, sedmách a osmých tříd si vyzkoušeli programování Lego robotů, viděli v akci kolaborativní roboty a tisk na 3D tiskárnách. Největší radost z Lego robotů měli šestiletí žáci z MŠ, kteří se už těší do školy. Žáci prvních ročníků měli za úkol předvést své roboty a vysvětlit základy programování Lego robotů.

Oleg Pasz

Číst dál...

Moodle ve škole

GranadaV rámci projektu Erasmus+ Odbornost bez jazykových bariér 2 (č. p. 2018-1-CZ01-KA101-047661) dva naši učitelé absolvovali vzdělávací kurz "Moodle at school" v Granadě.

Během pěti dnů jsme se seznámili s novými trendy v oblasti e-learningu - dynamic learning a jejich aplikací v prostředí Moodle. Vytvořili jsme dva propojené e-learningové kurzy pro předmět CAD (projektování součástí a 3D tisk). Na těchto kurzech jsme si vyzkoušeli aplikaci nových možností systému Moodle pro zpětnou vazbu, hodnocení a propojení s aplikací OneNote. Měli jsme rovněž možnost navštívit střední technickou školu a prohlédnout si vybavení odborných učeben.

Všechny kurzy v rámci projektu Erasmus+ probíhají v anglickém jazyce, takže kromě získánínových odborných znalostí jsme si procvičili běžnou i odbornou angličtinu.

Číst dál...

Přijď si vytvořit vlastní aplikaci pro řízení Lego Robota mobilem

1Kde? Na SPŠ Karviná

Kdy? Pondělí 15. 10. 2018  od 14. hod.

Kdo? Každý kdo má chytrý mobil. Uvidíš jak je to jednoduché!   

Předběžná registrace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   

Nezapomeň svůj mobil!

Erasmus+2018

EUSPŠ KARVINÁ

 

 

 

 

 

Od srpna 2018 naše škola realizuje nový projekt Erasmus+

Odbornost bez jazykových bariér 2

č. p. 2018-1-CZ01-KA101-047661

Projekt je zaměřen na další vzdělávání učitelů. V rámci dvouletého projektu se učitelé zúčastní osmi týdenních kurzů v zahraničí. Jedná se o kurzy s následující tématikou:

Výuka technické angličtiny – York, Spojené Království

Tvorba mobilních aplikaci – Dublin, Irsko

Matematika a přírodní vědy – Sliema, Malta

E-learningový systém Moodle – Granada, Španělsko

Projekt Globe – Nikósie, Kypr

Využití internetových zdrojů ve výuce – Faro, Portugalsko

Moderní technologie – Lecce, Itálie

Rozšířená realita a robotika – Madeira, Portugalsko

Číst dál...