JSME NA FACEBOOKU

Google

Erasmus+2018

Erasmus Day na SPŠ Karviná

Erasmus DayVe čtvrtek 10. října 2019 proběhnou na naší škole pracovní dílny pro žáky ZŠ zaměřené na propagaci projektů Erasmus:

  1. Prezentace projektů Erasmus – Laboratoř CNC
  2. Mobilní aplikace – Laboratoř mechatroniky
  3. 3D tisk – Učebna výpočetní techniky č. 4

Číst dál...

Odbornost bez jazykových bariér 2

č. p. 2018-1-CZ01-KA101-047661

Hradby

V rámci projektu jsme měli možnost se zúčastnit školení Solar energy pořádaného italskou firmou Iris. Bydleli jsme v krásném městečku Lecce, které je nazýváno Florencie jihu. Překrásné barokní město lákalo k procházkám a návštěvám kostelů. Měli jsme štěstí. Zrovna se konaly slavnosti města a náměstí bylo vyzdobené světýlky. Mohli jsme vidět barevný průvod a poslechnout si večerní koncert.

Číst dál...

Chceme učit zajímavě

1V týdnu od 17. června jsme se společně vypravili v rámci projektu Erasmus + na výpravu do portugalského městečka Faro. V univerzitním prostředí jsme se setkávali s učiteli z Německa, Chorvatska, Španělska, Litvy a našimi portugalskými lektory. Téma pro všechny bylo jasné – jak motivovat studenty k většímu zájmu o studium pomocí mobilních aplikací.

Číst dál...

3D tisk na SPŠ Karviná

Naše škola zakoupila nové kvalitní vybavení pro 3D tisk:

3D tiskárnu Sigma R19 se dvěma nezávislými tryskami

a profesionální 3D skener HP 3D Structured Light Scanner Pro S3

1 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Číst dál...

Lego dílny pro žáky ZŠ a MŠ Prameny

1V dubnu a květnu 2019 proběhly na naší škole pracovní dílny v učebně Lego robotů. Žáci pátých, sedmách a osmých tříd si vyzkoušeli programování Lego robotů, viděli v akci kolaborativní roboty a tisk na 3D tiskárnách. Největší radost z Lego robotů měli šestiletí žáci z MŠ, kteří se už těší do školy. Žáci prvních ročníků měli za úkol předvést své roboty a vysvětlit základy programování Lego robotů.

Oleg Pasz

Číst dál...

Moodle ve škole

GranadaV rámci projektu Erasmus+ Odbornost bez jazykových bariér 2 (č. p. 2018-1-CZ01-KA101-047661) dva naši učitelé absolvovali vzdělávací kurz "Moodle at school" v Granadě.

Během pěti dnů jsme se seznámili s novými trendy v oblasti e-learningu - dynamic learning a jejich aplikací v prostředí Moodle. Vytvořili jsme dva propojené e-learningové kurzy pro předmět CAD (projektování součástí a 3D tisk). Na těchto kurzech jsme si vyzkoušeli aplikaci nových možností systému Moodle pro zpětnou vazbu, hodnocení a propojení s aplikací OneNote. Měli jsme rovněž možnost navštívit střední technickou školu a prohlédnout si vybavení odborných učeben.

Všechny kurzy v rámci projektu Erasmus+ probíhají v anglickém jazyce, takže kromě získánínových odborných znalostí jsme si procvičili běžnou i odbornou angličtinu.

Číst dál...

Learning throught Engagement for Greater Outcomes in STEM Education

malta 20181211 1390820100malta 20181211 1281535261

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V rámci projektu Erasmus+ Odbornost bez jazykových bariér 2 jsme v prosinci 2018  s kolegou absolvovali vzdělávací kurz "Learning throught Engagement for Greater Outcomes in STEM Educationa", který proběhl na ostrově Malta. Oba dva jsme učitelé přírodovědných předmětů – MAT, CHE, FYZ, ICT, programování a proto jsme byli velmi zvědavi čím nás kurz osloví a obohatí a co nám nového přinese.

Našli jsme si na webu, že STEM - Science + Technology + Engineering + Math - znamená nový způsob výuky přírodovědných a technických předmětů, zaměřen na využití nových metod výuky, odrážející reálné problémy z vědeckého a technického světa, které klasická výuka nedokáže podchytit a vysvětlit. Že tento způsob výuky používá speciální vzdělávací pomůcky, jako například LEGO stavebnice, elektronické stavební prvky nebo speciální 3D aplikace využívající výuky ve virtuální realitě. Jelikož se v tomto čase budovala na naší škole nová laboratoř virtuální reality, byli jsme zvědaví, a na Maltu jsme se opravdu moc těšili.

Číst dál...