V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

Google

Erasmus+2018

Odbornost bez jazykových bariér 2

č. p. 2018-1-CZ01-KA101-047661

Hradby

V rámci projektu jsme měli možnost se zúčastnit školení Solar energy pořádaného italskou firmou Iris. Bydleli jsme v krásném městečku Lecce, které je nazýváno Florencie jihu. Překrásné barokní město lákalo k procházkám a návštěvám kostelů. Měli jsme štěstí. Zrovna se konaly slavnosti města a náměstí bylo vyzdobené světýlky. Mohli jsme vidět barevný průvod a poslechnout si večerní koncert.

Číst dál...

Chceme učit zajímavě

1V týdnu od 17. června jsme se společně vypravili v rámci projektu Erasmus + na výpravu do portugalského městečka Faro. V univerzitním prostředí jsme se setkávali s učiteli z Německa, Chorvatska, Španělska, Litvy a našimi portugalskými lektory. Téma pro všechny bylo jasné – jak motivovat studenty k většímu zájmu o studium pomocí mobilních aplikací.

Číst dál...

3D tisk na SPŠ Karviná

Naše škola zakoupila nové kvalitní vybavení pro 3D tisk:

3D tiskárnu Sigma R19 se dvěma nezávislými tryskami

a profesionální 3D skener HP 3D Structured Light Scanner Pro S3

1 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Číst dál...

Lego dílny pro žáky ZŠ a MŠ Prameny

1V dubnu a květnu 2019 proběhly na naší škole pracovní dílny v učebně Lego robotů. Žáci pátých, sedmách a osmých tříd si vyzkoušeli programování Lego robotů, viděli v akci kolaborativní roboty a tisk na 3D tiskárnách. Největší radost z Lego robotů měli šestiletí žáci z MŠ, kteří se už těší do školy. Žáci prvních ročníků měli za úkol předvést své roboty a vysvětlit základy programování Lego robotů.

Oleg Pasz

Číst dál...

Moodle ve škole

GranadaV rámci projektu Erasmus+ Odbornost bez jazykových bariér 2 (č. p. 2018-1-CZ01-KA101-047661) dva naši učitelé absolvovali vzdělávací kurz "Moodle at school" v Granadě.

Během pěti dnů jsme se seznámili s novými trendy v oblasti e-learningu - dynamic learning a jejich aplikací v prostředí Moodle. Vytvořili jsme dva propojené e-learningové kurzy pro předmět CAD (projektování součástí a 3D tisk). Na těchto kurzech jsme si vyzkoušeli aplikaci nových možností systému Moodle pro zpětnou vazbu, hodnocení a propojení s aplikací OneNote. Měli jsme rovněž možnost navštívit střední technickou školu a prohlédnout si vybavení odborných učeben.

Všechny kurzy v rámci projektu Erasmus+ probíhají v anglickém jazyce, takže kromě získánínových odborných znalostí jsme si procvičili běžnou i odbornou angličtinu.

Číst dál...

Learning throught Engagement for Greater Outcomes in STEM Education

malta 20181211 1390820100malta 20181211 1281535261

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V rámci projektu Erasmus+ Odbornost bez jazykových bariér 2 jsme v prosinci 2018  s kolegou absolvovali vzdělávací kurz "Learning throught Engagement for Greater Outcomes in STEM Educationa", který proběhl na ostrově Malta. Oba dva jsme učitelé přírodovědných předmětů – MAT, CHE, FYZ, ICT, programování a proto jsme byli velmi zvědavi čím nás kurz osloví a obohatí a co nám nového přinese.

Našli jsme si na webu, že STEM - Science + Technology + Engineering + Math - znamená nový způsob výuky přírodovědných a technických předmětů, zaměřen na využití nových metod výuky, odrážející reálné problémy z vědeckého a technického světa, které klasická výuka nedokáže podchytit a vysvětlit. Že tento způsob výuky používá speciální vzdělávací pomůcky, jako například LEGO stavebnice, elektronické stavební prvky nebo speciální 3D aplikace využívající výuky ve virtuální realitě. Jelikož se v tomto čase budovala na naší škole nová laboratoř virtuální reality, byli jsme zvědaví, a na Maltu jsme se opravdu moc těšili.

Číst dál...

Přijď si vytvořit vlastní aplikaci pro řízení Lego Robota mobilem

1Kde? Na SPŠ Karviná

Kdy? Pondělí 15. 10. 2018  od 14. hod.

Kdo? Každý kdo má chytrý mobil. Uvidíš jak je to jednoduché!   

Předběžná registrace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   

Nezapomeň svůj mobil!

Erasmus+2018

EUSPŠ KARVINÁ

 

 

 

 

 

Od srpna 2018 naše škola realizuje nový projekt Erasmus+

Odbornost bez jazykových bariér 2

č. p. 2018-1-CZ01-KA101-047661

Projekt je zaměřen na další vzdělávání učitelů. V rámci dvouletého projektu se učitelé zúčastní osmi týdenních kurzů v zahraničí. Jedná se o kurzy s následující tématikou:

Výuka technické angličtiny – York, Spojené Království

Tvorba mobilních aplikaci – Dublin, Irsko

Matematika a přírodní vědy – Sliema, Malta

E-learningový systém Moodle – Granada, Španělsko

Projekt Globe – Nikósie, Kypr

Využití internetových zdrojů ve výuce – Faro, Portugalsko

Moderní technologie – Lecce, Itálie

Rozšířená realita a robotika – Madeira, Portugalsko

Číst dál...