V rámci projektu GLOBE měříme teplotu vzduchu.
Vždy v 7 hodin ráno a v solární poledne.       

SOČ

Krajské kolo SOČ na VŠB-TU Ostrava

SOČTři naši studenti reprezentovali školu v krajském kole postupové soutěže MŠMT Středoškolská odborná činnost (SOČ) ve středu 9. května 2018. Své projekty obhajovali před odbornou porotou již potřetí, po úspěchu ve školním a okresním kole. Po zahájení soutěže v aule VŠB se studenti i porotci rozešli do několika místností, kde po celý den probíhaly prezentace a obhajoby studentských prací dle soutěžních oborů.

Obor: Strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design – Jakub Stonawski 4B

Obor: Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace – Pavel Stenchlý 2E

Obor: Stavebnictví, architektura a design interiérů – Dominik Kryska 3F

Konkurence byla letos velmi silná a práce soutěžících zajímavé a inspirující. Obzvlášť nás zaujaly: Meteorologický dron pro měření kvality ovzduší, Server/klient předobjednávkový systém, Kuličkové hodiny nebo Přestavba farnosti v Jakartovicích.

Číst dál...

V Českém Těšíně se soutěžilo o postup do krajského kola SOČ

SOČVe středu 4. dubna 2018 se konalo okresní kolo SOČ, kde bylo v komisi technických oborů představeno 18 studentských projektů. Naši školu reprezentovalo 6 studentů se 7 projekty ve 4 oborech. Kromě prezentace musel každý student výsledky své práce písemně zpracovat a obhájit před odbornou porotou.

Práce umístěné na 1. a 2. místě postupují do krajského kola, které se uskuteční 9. května 2018 na VŠ Báňské – TU v Ostravě, kde budeme držet pěsti Jakubu Stonawskému (4. B), Pavlu Stenchlému (2. E) a Dominiku Kryskovi (3. F).

 

 

Číst dál...