csendeplrusk
 

Burza učebnic

v pátek 3.9.2021

od 7.50 do 8.30

 

 

 

ELEKTROTECHNIKA 26-41-M/01
Zaměření: Mechatronika
INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE
18-20-M/01

STROJÍRENSTVÍ 23-41-M/01
Zaměření: CNC stroje, ROBOTIKA

Výsledky online kola Prezentiády 2021

 asdfVe čtvrtek 22. 4. 2021 proběhlo jedno z deseti online kol Prezentiády 2021, do kterého se propracovaly oba naše týmy.

Kluci z týmu STOŁ S POWYŁAMOWANYMI NOGAMI (Bogdan Szymczysko a Adam Puczok z 2.B) předvedli dle mého názoru nejhezčí grafické zpracování prezentace ze všech zúčastněných týmů, avšak zradila je technika při sdílení. To nakonec vedlo k umístění mimo postupové příčky.

Tým SHINIGAMI (Tomáš Peter a Dominik Patola z 2.D) se blýskli především technickým zpracováním, čistým přednesem a pohotovými reakcemi na dotazy poroty. Pro sdílení prezentace jako jediní ze všech online kol použili technologii GREEN SCREEN, při které promítali své obrysy do společné místnosti a vypadali, jako by stáli vedle sebe v jedné místnosti. I přes technologickou náročnost vše vyšlo bez sebemenšího zaváhání a kluky to vystřelilo až na postupové 3. místo.

Grandfinále letošní Prezentiády by se mělo odehrát prezenčně 4. 6. 2021 v Brně. Budeme držet pěsti pořadatelům, ať jim situace v ČR dovolí soutěžní den uskutečnit a samozřejmě našim chlapcům, aby se jim vše povedlo a utrhli co nejlepší umístění.

Celé online kolo můžete vidět na odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=AD3givzRbhw

A co na online kola říkají naši soutěžící?

SHINIGAMI

„Celou akci jsme si velice užili, ať už šlo o věčné ponocování, vypracovávání prezentace, nácviků na nečisto i samotného finálního prezentování. Účast v soutěži, a především příprava na ni, nám dala spoustu zkušeností. Věci, které mi před Prezentiádou připadaly dobré, bych teď v prezentaci nikdy nepoužil.

V samotný soutěžní den na nás ze začátku dost pracovala tréma, ale v průběhu prezentace jsme se dokázali uklidnit a dělat přesně to, co jsme tak dlouho trénovali. Vše se nakonec povedlo a s výsledkem jsme velice spokojeni. Už se nemůžeme dočkat finálového kola v Brně (snad prezenčně).

Také musíme vyjádřit úctu klukům z „Béčka“, kteří vytvořili animačně dokonalou prezentaci, a je velká škoda, že nepostoupili s námi.“

STOŁ S POWYŁAMOWANYMI NOGAMI

„Už od začátku jsme měli jisté technické problémy, nedařilo se nám v novém online prostředí nasdílet prezentaci a hned potom, co jsme jí konečně nasdíleli se sekla. To nás sice trochu zaskočilo, ale nepoložilo a bojovali jsme dál. 

Prezentaci jsme odprezentovali tak, jak jsme si oba představovali, ale na postup to bohužel nestačilo. Nabrali jsme mnoho zkušeností, které můžeme v budoucnu jen a jen zúročit a za to jsme vděční.

Závěrem bychom chtěli pogratulovat klukům z „Déčka“ k obrovskému úspěchu a určitě jim budeme fandit, aby pomyslnou vlajku naší školy donesli ve finále co nejvýše.“

 

Tomáš Kovalčík, učitel 

asfaaf

 

20 let Moravskoslezského kraje

VP

Facebook

Spolupracujeme s podniky našeho regionu:

ArcelorMittal Tubular Products Karviná a.s. KOVONA SYSTÉM, a.s., Český Těšín Karimpex strojírny s.r.o. Veolia Energie ČR, a.s. ŽDB DRÁTOVNA a.s. ČEZ Envirta.cz, Praha Gates Hydraulics s.r.o., Karviná Kohut Třinec LIFT COMPONENTS s.r.o.   COMTRIX spol. s r.o.    Třinecké železárny, a.s.

 Spolupráce se školami:

Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim 	Wodzisław Śląski, PolandPowiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego 	 Wodzisław Śląski, PolandScuola di Robotica Genova, ItalyKayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Kayseri, TurkeyArif Molu Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 	Kayseri, TurkeyInstituto Superiore Statale "E.Montale-Nuovo IPC" 	Genova, Italy

 VŠB- TU  Ostrava Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné