csendeplrusk

 Organizace výuky

od 26.4.2021

 
1.- 4. ročníky kombinují
praktickou výuku ve škole
a distanční výuku

 

ELEKTROTECHNIKA 26-41-M/01
Zaměření: Mechatronika
INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE
18-20-M/01

STROJÍRENSTVÍ 23-41-M/01
Zaměření: CNC stroje, ROBOTIKA

9 studentů skládalo mezinárodní zkoušku z angličtiny

fce9Ke zkoušce B2 First Certificate in English se přihlásilo 9 studentů 2. a 3. ročníku. Původně měla zkouška proběhnout ve spolupráci s naší partnerskou jazykovou školou Cloverleaf v dubnu 2020, ale kvůli mimořádné situaci v ČR byla dvakrát odložena. Mezinárodní zkouška FCE je prestižním dokladem o velmi pokročilé znalosti anglického jazyka, která může být bonusem při studiu na vysoké škole, práci v zahraničí a lepším uplatnění na trhu práce.

 

Nakonec se nám podařilo zkoušku u nás ve škole zorganizovat ve středu 10. června a vše šlo jako po drátku!

Nebylo jednoduché vytrvat v náročné přípravě a tréninku všech jazykových dovedností, proto jsme se scházeli i na online schůzkách přes Teams, každý dle svých možností a potřeb. Je to zkouška náročná na jazykové dovednosti, ale také na čas. Vše probíhá pod dohledem certifikovaných examinátorů a výsledky jsou odesílány k hodnocení do Cambridge. Proto také trvá 6-8 týdnů než se uchazeči dozví výsledky a obdrží certifikáty.

Harmonogram letošní zkoušky vypadal takto:

09:00 – 10:15 Reading & Use of English

10:30 – 11:50 Writing

12:10 – 12:50 Listening

13:05 – 14:10 Speaking

Je to také finančně náročná záležitost. V letošním roce však škola získala dotaci ze statutárního města Karviné na projekt „Podpora talentu – Cambridge zkoušky z anglického jazyka“, z níž byla uhrazena podstatná část ceny zkoušky pro uchazeče z naší školy.

Děkuji vedení školy za podporu a pomoc s organizací přípravného kurzu a zkoušky na naší škole a městu Karviná za finanční podporu. Studentům držím pěsti, ať jsou jejich výsledky co nejlepší!

Každým rokem nabízíme studentům účast v přípravném kurzu ke Cambridge zkouškám z anglického jazyka, jehož součástí je také zkouška nanečisto. Připravujeme ke zkouškám B1 Preliminary a B2 FCE a od září budou zájemci mít znovu šanci se těchto kurzů zúčastnit.

Renáta Kondělková
Vedoucí přípravných kurzů k mezinárodním jazykovým certifikátům na SPŠ Karviná

20 let Moravskoslezského kraje

VP

Facebook

Google

Spolupracujeme s podniky našeho regionu:

ArcelorMittal Tubular Products Karviná a.s. KOVONA SYSTÉM, a.s., Český Těšín Karimpex strojírny s.r.o. Veolia Energie ČR, a.s. ŽDB DRÁTOVNA a.s. ČEZ Envirta.cz, Praha Gates Hydraulics s.r.o., Karviná Kohut Třinec LIFT COMPONENTS s.r.o.   COMTRIX spol. s r.o.    Třinecké železárny, a.s.

 Spolupráce se školami:

Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim 	Wodzisław Śląski, PolandPowiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego 	 Wodzisław Śląski, PolandScuola di Robotica Genova, ItalyKayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Kayseri, TurkeyArif Molu Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 	Kayseri, TurkeyInstituto Superiore Statale "E.Montale-Nuovo IPC" 	Genova, Italy

 VŠB- TU  Ostrava Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné