csendeplrusk

UMĚLECKÉ OKÉNKO 2

thumbnail IMG 8249Dnes za vámi přicházíme s dalším básnickým příspěvkem. Naši studenti tentokrát čelili nečekaným výzvám, zvládali nástrahy, zlepšili svůj time management a posílili týmového ducha a možnosti vzájemné spolupráce.

 A jak se jim jejich básnické dílo povedlo? 

Číst dál...

UMĚLECKÉ OKÉNKO

IMG 8167Pamatujete si vyhlášení soutěže o nejlepší báseň k výročí školy? Připravili jsme si pro vás sérii zajímavých básní a začneme první vlaštovkou, kterou napsali studenti z 2.E, a je to reakce na online výuku. Studentům se báseň velice povedla, co říkáte? Sledujte nás, budeme pravidelně toto okénko doplňovat o další zdařilé kousky....  

Číst dál...

Exkurze Praha 2019

Exkurze PrahaVe středu v brzkých ranních hodinách vyráží naše třída 4.E na třídenní exkurzi do Prahy. Po úmorně dlouhé cestě vystupujeme z vlaku, sedáme na metro a jedeme do zamluveného hostelu Advantage na Praze 2. Jsem na pokoji s dalšími 6 spolužáky, a přesto, že pokoj není příliš velký, rozložení postelí na kraji pokoje s velkým stolem uprostřed a koupelnou hned naproti vchodovým dveřím do pokoje dodávají pocit velkého a vzdušného prostoru.

Číst dál...

Cesta do hlubin pracovního práva: Jak se připravit na pracovní příležitosti!

Příprava na pracovní příležitosti plakát

Dne 17. 5. 2021 proběhla další online přednáška pro 3. ročníky realizovaná v rámci předmětu OBN. Tentokrát byla přednáška zaměřena na pracovní právo a nesla název „Cesta do hlubin pracovního práva: Jak se připravit na pracovní příležitosti!“. Celou přednášku vedl pan Mgr. Martin Sieber LL.M, právník specializující se na pracovní právo, který formou jednoduchého a praktického výkladu studenty seznámil se základními právními úkony tohoto oboru.

Číst dál...

Setkání s historií

1V tomto měsíci si všichni připomínáme 30leté výročí Sametové revoluce. Jsme součástí celostátního projektu Příběhy bezpráví - Měsíc filmu na školách, který v součinnosti organizací Jeden svět na školách, Člověk v tísni ve spolupráci a učitelů mnoha českých škol přibližuje mladé generaci významné momenty moderních dějin. Je totiž patrné, že pro studenty se tyto události stávají vzdálenou historií, mnozí si však uvědomují, že vymoženosti dnešní svobodné společnosti mají základ právě v době nedávné, a je tedy nutné uvědomit si, kam již ve vývoji nechceme směřovat.

Číst dál...