csendeplrusk

Prezentiáda 2021 – oba naše týmy postupují do Krajského kola

PrezentiádaJako každý rok i letos probíhá soutěž prezentačních dovedností studentů středních škol. A jako každý rok i letos je SPŠ Karviná u toho.

Online prostředí nám výběr našich reprezentantů trochu znepříjemnilo, ale naopak jim připravilo příležitost jak na svých projektech pracovat někdy i nonstop. Jak klasická školní výuka, tak i prezentiáda v letošním roce probíhá distančně. To spoustu našich studentů bohužel odradilo a zájem se účastnit nebyl tak velký jako v minulých letech.

Číst dál...

19 studentů ulovilo Bobříka informatiky 2020

ibobrVe 13. ročníku soutěže Bobřík informatiky se 19 studentů stalo úspěšnými řešiteli. V testu bylo potřeba získat 120 bodů, přičemž za nesprávné odpovědi se body odečítaly.

Letošní celonárodní online soutěže v informatice se v kategorii Junior zúčastnilo 135 studentů 1. a 2. ročníků, z nichž 15 získalo v testu potřebný počet bodů. Tří nejlepších výsledků dosáhli: Matěj Schneider (1. B), Tomáš Peter (2. D) a Jan Nowrotek (1. D).

Číst dál...

Spolupráce s RenderWaves Studio

1V sobotu dopoledne proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Při této příležitosti jsme navázali spolupráci s firmou RenderWaves Studio, která se specializuje na tvorbu software pro 3D grafiku - QUINE ENGINE, jenž chceme využívat v naší nové laboratoři virtuální reality. Současně se těšíme na spolupráci se Základní školou D. a E. Zátopkových, která má v oblasti 3D grafiky mnoho co nabídnout našim studentům.

Číst dál...

Blender kroužek v naší nové LVR

IMG 20200122 132709 result

Každé úterý a středu probíhá v naší nové laboratoři virtuální reality kroužek 3D modelování v programu Blender. Kroužek je otevřen všem zájemcům, předně z řad studentu SPŠ Karviná. V úterý docházi studenti 3.D, kteří si vytvářejí 3D modely, které budou prezentovat příští rok ve svých maturitních pracích. Ve středu dochází naší prváci, kteří se učí základům modelování pod vedením našeho kolegy Rycharda Jelena.

Číst dál...

Bobřík informatiky 2019 – Plný počet bodů a 1. místo v ČR

BobříkVe 12. ročníku soutěže Bobřík informatiky se 17 studentů stalo úspěšnými řešiteli. Letošní online soutěže v informatice se v kategorii Junior zúčastnilo 11 543 soutěžících a Ondřej Varcop z 1. D získal plný počet bodů a jako další, kteří dosáhli stejného výsledku, se umístil na první příčce (z celkového počtu 3 539 úspěšných řešitelů).

Číst dál...