csendeplrusk

Soutěž Mezinárodní den strojařů

Diplom MDSV pondělí 25. března se konala již osmým rokem soutěž Mezinárodní den strojařů. Studenti průmyslových škol měli za úkol zpracovat návrh závěsné plošiny včetně potřebných výpočtů a výkresové dokumentace. Zadání opět připravila firma Huisman Construction. Porotu tvořili odborníci z firmy Huisman a VŠB Ostrava. Návrh plošiny Dominika Krysky byl vyhodnocen jako nejlepší a odvezl si diplom a skvělou cenu za první místo. Personální náměstkyně firmy Huisman nabídla Dominikovi možnost užší spolupráce.

Číst dál...

MSV Brno

Dne 14.9.2015 v rámci MSV v Brně proběhl již 7. ročník soutěže programování CNC strojů. Soutěže se letos zúčastnili žáci 3.B ve složení Daniel Bugel, David Pastuszek, Luboš Konderla, Nikolas Pulicar a Symeon Denis Sitek. Všichni jmenování zápolili v odpoledním kole. Nejlepší umístění si vybojoval Luboš Konderla který se umístil na 3.místě v těsném závěsu za vítězi. Ostatní naši reprezentanti hájili čestně barvy naší školy. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci a vítězi gratulujeme. Součásti soutěže byla prohlídka MSV ze které si naši studenti odnesli spoustu inspirativních nápadů pro další strojírenskou činnost.

Heczko

POZNEJ TAJEMSTVÍ VĚDY

1V pondělí 13. dubna 2015 proběhlo v prostorách Gymnázia Hello v Ostravě-Porubě finálové kolo soutěže POZNEJ TAJEMSTVÍ VĚDY. Úkolem čtyřčlenných týmů bylo postavit most ze špejlí, který překlene 70 cm mezeru mezi stoly a natočit video o stavbě mostu. Do finále postoupil tým žáků 4. F ve složení Jakub Hubáček, David Jadamík, Šimon Krejčí a Matěj Lipták. Mezi osmi týmy skončili naší žáci na třetím místě. Jaké byly soutěžní disciplíny finálového kola? První část byla praktická na téma robotika. Ve druhé části soutěžící měřili a počítali fyzikální či chemické veličiny. Třetí část byla destruktivní - zátěžový test mostů.

Číst dál...

Mezinárodní Soutěž Den strojařů

Den strojařůDne 23. března se konala na VŠB v Ostravě soutěž „Den strojařů“. Úkolem týmů bylo navrhnout stojanovou vrtačku pro kutilskou dílnu. Soutěže se zúčastnily týmy z pěti průmyslových škol Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Týmy ze Slovenska a Polska na poslední chvíli účast zrušily. Naši školu reprezentovali žáci 4. B Matouš Slowioczek a Alexandr Šouc.

Číst dál...