csendeplrusk

Grandfinále Prezentiády 2021

241732868 10158159876936053 5518424135930450230 nV dubnu tohoto roku jsme vás informovali, že dva studenti naší školy úspěšně postoupili do dalšího kola v soutěži prezentací. Dlouho očekávané se v září stalo skutečností, a tým SHINIGAMI se tak zúčastnil v Brně GRANDFINÁLE PREZENTIÁDY 2021.

 

Číst dál...

4 studenti obhajovali své práce v krajském kole SOČ

SOČ

 Krajské kolo SOČ proběhlo v pátek 7. května 2021 opět v online podobě. SOČ je přehlídka odborných prací studentů středních škol ČR. Studenti realizují projekt, sepíší odbornou práci a připraví si prezentaci k obhajobě práce před odbornou komisí. Jedním z letošních požadavků k postupu do dalších kol bylo také natočit videoprezentaci své práce.

 

Číst dál...

SOUTĚŽ – CO ZMĚNÍ COVID?

MicrosoftTeams imageVyšší odborná škola publicistiky Praha pořádala společně s názorovým zpravodajským webem INFO.CZ novinářskou soutěž pro studenty středních škol „Co změní covid“.

Nejlepší práce vybírala odborná porota složená ze zástupců pořadatele, špičkových novinářů a partnerů. Do finále soutěže se nominovalo téměř sto autorů ze středních škol napříč celou republikou.

Číst dál...

SOČ 2021

IMG 0188Tak jako každý rok, také letos se konalo školní kolo SOČky. Soutěž Středoškolské odborné činnosti se bude v aktuálním školním roce konat online, proto i školní kolo proběhlo online. Bylo to nové, ale o to zajímavější, protože se mohlo zúčastnit daleko víc diváků, než v běžných letech. Diváci z řad studentů a učitelů naší školy měli velice zajímavé dotazy na naše soutěžící. Ptali se jednak přímým dotazem, ale své dotazy mohli také zaznamenávat do webové aplikace slido.com. A kdo tedy soutěžil a jak to vlastně všechno dopadlo?

Číst dál...

Finále STC Microsoft

MicrosoftTeams image

Ještě před Vánocemi, 16. prosince 2020 se uskutečnilo celostátní kolo výběrového řízení do nového ročníku studentského trenérského centra Microsoftu, které se za normálních okolností koná přímo v sídle Microsoftu v Praze. Letos však proběhlo, jako předchozí postupová kola online, přes MS Teams.

 

Číst dál...