csendeplrusk

SOUTĚŽ – CO ZMĚNÍ COVID?

MicrosoftTeams imageVyšší odborná škola publicistiky Praha pořádala společně s názorovým zpravodajským webem INFO.CZ novinářskou soutěž pro studenty středních škol „Co změní covid“.

Nejlepší práce vybírala odborná porota složená ze zástupců pořadatele, špičkových novinářů a partnerů. Do finále soutěže se nominovalo téměř sto autorů ze středních škol napříč celou republikou.

Číst dál...

SOČ 2021

IMG 0188Tak jako každý rok, také letos se konalo školní kolo SOČky. Soutěž Středoškolské odborné činnosti se bude v aktuálním školním roce konat online, proto i školní kolo proběhlo online. Bylo to nové, ale o to zajímavější, protože se mohlo zúčastnit daleko víc diváků, než v běžných letech. Diváci z řad studentů a učitelů naší školy měli velice zajímavé dotazy na naše soutěžící. Ptali se jednak přímým dotazem, ale své dotazy mohli také zaznamenávat do webové aplikace slido.com. A kdo tedy soutěžil a jak to vlastně všechno dopadlo?

Číst dál...

Finále STC Microsoft

MicrosoftTeams image

Ještě před Vánocemi, 16. prosince 2020 se uskutečnilo celostátní kolo výběrového řízení do nového ročníku studentského trenérského centra Microsoftu, které se za normálních okolností koná přímo v sídle Microsoftu v Praze. Letos však proběhlo, jako předchozí postupová kola online, přes MS Teams.

 

Číst dál...

Tomáš ve výběrovém řízení do STC Microsoft 2021

5266558025 61d22b6191 bZavření školy a distanční výuka nejsou překážkou práce na zajímavých projektech či účasti v prestižních programech. V úterý 17. listopadu 2020, ve večerních hodinách, se student 2. ročníku IT oboru Tomáš Peter (2. D) sešel online, přes Teams, se třemi zaměstnanci STC (Studentské trenérské centrum) Microsoft.

Výběrové řízení do STC Microsoft probíhá každým rokem a skládá se ze tří částí, neboli kol. V prvním kole uchazeč vyplní přihlášku, kde uvede své důvody a motivaci k přihlášení se do dvouletého programu, který může být prvním důležitým stupněm budoucí kariéry. 

Číst dál...

Soutěž zručnosti

119192964 193394212179302 2022751989234789090 n

Na Farmářských slavnostech měla naše škola zastoupení v soutěži zručnosti. Tým tvořili: (zleva) Jan Janeta, Adam Czap, Daniel Orawczak.

Soutěž se skládala ze tří částí: Jizda na traktoru, řidič měl zavázané oči a byl veden navigátorem. Poznávání součástek různých zemědělských strojů. A výměna kola na valníku. To vyžadovalo souhru a odvahu.Soutěž zvládli se ctí. Skončili na krásném třetím místě.