csendeplrusk

SOČ 2021

IMG 0188Tak jako každý rok, také letos se konalo školní kolo SOČky. Soutěž Středoškolské odborné činnosti se bude v aktuálním školním roce konat online, proto i školní kolo proběhlo online. Bylo to nové, ale o to zajímavější, protože se mohlo zúčastnit daleko víc diváků, než v běžných letech. Diváci z řad studentů a učitelů naší školy měli velice zajímavé dotazy na naše soutěžící. Ptali se jednak přímým dotazem, ale své dotazy mohli také zaznamenávat do webové aplikace slido.com. A kdo tedy soutěžil a jak to vlastně všechno dopadlo?

 

V oboru Strojírenství, hutnictví a doprava se na 1. místě umístil Stanislaw Brachaczek ze 4. B se svým velice zajímavým projektem, Klikovým mechanismem. Stanislav postupuje do okresního kola. Druhé místo obsadil Jan Kotula z 1. B, jehož fascinující prezentace zahrnovala práci s 3D tiskárnou a téma bylo velice praktické, Odkapávač na saponáty a držák kabelů.

V oboru Elektrotechnika bylo 1. místo uděleno Janu Borskému ze 3. E, který nám představil poutavou prezentaci, ve které se s námi podělil o své pokusy při montáži vlastního ohřívače pro vysokofrekvenční ohřev. Práce je nazvána: VFO obvod a Jan s touto prací postupuje do okresního kola.

A v poslední kategorii Informatika 1. místo obsadil Adam Hnida ze 4. D třídy s fabulózní ukázkou počítačové hry, kterou sám naprogramoval. Svůj projekt nazval Programování desktopové hry v Unreal Engine 4. Při této prezentaci jsme byli obeznámeni se zákulisím tvorby počítačové hry, jaký program je možno použít, jak vypadá zápis zdrojového kódu a spoustu dalších zajímavostí. Neméně zajímavá byla práce s názvem Webová aplikace - internetový obchod od studenta Vojtěcha Javorka ze 4. D, která v této kategorii obsadila 2. místo. Oba studenti postupují do okresního kola.

Všem zúčastněným gratulujeme, protože na svých úkolech pracovali velice svědomitě a pečlivě. To, že opravdu odvedli dobrou práci, zhodnotila komise sestavená z šesti členů. Předsedou komise byl Ing. Oleg Pasz a členové komise Mgr. Robert Adámek, Mgr. Radek Brych, Ing. Antonín Köllner, Ing. Martin Kijonka, Ph.D a Mgr. Eva Trnečková.

Velký dík patří koordinátorce celého projektu Mgr. Renátě Kondělkové, která je nejen velkou oporou a pomocnou rukou studentům, kteří se soutěže účastní, ale také perfektně připravila i moderovala školní kolo této soutěže.

Více zajímavostí o této soutěži se můžete dozvědět zde: https://youtu.be/X3dv13n_utw.

Kotula a porota