csendeplrusk

Lego dílna pro žáky ZŠ

lego-zs-2014-1V posledním školním týdnu proběhly Lego dílny pro žáky osmých tříd základních škol. Žáci si prohlédli některé laboratoře a dílny naší školy. Ve skupinkách stavěli a programovali vlastní roboty. Své řidičské schopnosti si ověřili v závodě s robotem, kterého navrhli a vyrobili žáci naší školy v rámci projektu Leonardo.

Číst dál...

Poslední výjezd v projektu Leonardo

SMARTItálie: Windows for Tablets a C# Training

Dva roky uběhly jako voda a poslední tři naši studenti vyjedou v sobotu 22. 2. 2014 na týdenní zkušenou do zahraničí. V Janově je tentokrát čeká kromě setkání se studenty z ostatních partnerských škol z Turecka, Polska a Itálie i odborné školení v programování v prostředí Visual Studio 2013. V programu návštěvy nechybí ani poznávání okolí a čtvrteční Riviera Tour.

Číst dál...

Opět v Polsku – budeme se hýbat v rytmu Kinectu

Polská škola připravila pro nás lahůdku – budeme se učit řídit roboty s využitím konsole Kinect. Dnes 18. listopadu jsme dorazili do Wodzislawi a do pátku 22. listopadu se budeme seznamovat s programováním konsole Kinect. Zatim jsme si prohlídli školu (pracovnu mechatroniky a cvičnou štolu s veškerým zařízením, které můžete v dole spatřit. Zítra začne školení a máme se na co těšit. Naštěstí ve čtvrtek si trochu odpočineme na výletě do Wieliczki (solný důl).

 

Wodzislaw 18. Listopadu 2013

Projekt Leonardo pokračuje v Kayseri

smart2V neděli 29. 9. 2013 odletěli tři z našich studentů, a to Kamil Pustay (4. F), Tereza Orlová (4. F) a Nikola Szafarczyková (2. E), do... *drum roll*... do Turecka! Spolu s pedagogy stráví jistě zajímavý týden v tureckých rodinách ve městě Kayseri a budou zde poznávat zdejší kulturu, která se od té naší dost liší. Kromě toho projdou v turecké škole odborným školením, o kterém se dozvíte více v dalším příspěvku. Tak jim tedy přejeme šťastnou cestu a pohodový týden plný poznání!

Číst dál...

Buongiorno Italia!

ItaliaV pondělí 3. června 2013 začala v pořadí již čtvrtá mobilita projektu evropské spolupráce škol Leonardo – Tomorrow Becomes Today, SMART (Student Made Advanced Real Technology). Znovu se setkají studenti a učitelé z Polska, Turecka, Itálie a zástupci naší školy. Jak nadpis napovídá, tentokrát se setkání odehrává v Italském Janově a na jeho přípravě se podílejí školy Scuola di Robotica a E. Montale – Nuovo IPC.

 

Číst dál...

Projekt Leonardo – ve znamení Applu! Aneb čtyři studenti odjeli na týden do Polska a jak to bude s jablky?

SMART

18. března 2013 začíná v pořadí již třetí mobilita – setkání a školení studentů zapojených do projektu SMART. Tentokrát se na cestu do polského města Wodzislaw vydali Pavel Landecký a Jiří Piechaczek z 3. D a Vojtěch Górecki a Marek Konderla ze 4. D v doprovodu p. Martina Kijonky a p. Jany Rožnovjákové. Ve středu se k nim připojí ještě p. Oleg Pasz a p. Renáta Kondělková.

Číst dál...

Zážitky z Turecka aneb jak se žije v daleké zemi

LeonardoV lednu se konala další, už druhá mobilita v rámci projektu Leonardo, tentokrát v tureckém Kayseri.  Z naší školy tam byli Dominik Byrtus z 1. D a Martin Luzar z 2. B. Za těch pár dní toho hodně zažili a hodně se dozvěděli o tom, jak se žije v cizí zemi. A chtěli se s námi o všechno podělit. A proto jsme se všichni v pátek 22. 2. 2013 sešli v učebně angličtiny. Kluci nám ukazovali fotky, popisovali život v místních rodinách a typické turecké jídlo.

Číst dál...