csendeplrusk

Tajný život města

QUESTNI SI TO S NÁMI

 QuestDruhý rok projektu Tajný život města je věnován Questům. Co je to quest?

Quest se dá přeložit jako "Hledačka". Quest je lákavá cesta za pokladem. Je to procházka, která vám dá něco navíc:

„Jak lákavé jsou cesty za pokladem! Kdesi tam venku je ukryt poklad. Budete-li bystře uvažovat a zvolíte promyšlenou strategii, naleznete jej. Cesta za pokladem vznikla s cílem pobavit vás, nalákat vás na tajemství, příběh, na objevování skrytého, kouzelného světa. Musíte jen vyřešit hádanky a rozluštit mapu a poklad bude váš.“ 

Číst dál...

Kampaň vrcholí

Naše kampaň se rychle přiblížila ke konci. Jako vyvrcholení kampaně jsme se pokusuli informovat širokou veřejnost v našem regionu. Nabídli jsme povídání o projektu Tajný život města regionální televizi. Přijeli, natočili si nás a tady to je.

Číst dál...

Návštěvníci školy

Návštěvníci naší školy

Po celou dobu projektu oznamujeme vcházejícím do naší školy, že jsme v projektu Tajný život města. Jak? Jednodnuše tak, že přeNavod2d dveřmí do naší haly máme umístěn roll-up s propagací projektu.

Číst dál...

Studenti celé školy v tom jedou taky!

Náš tým Tajného života města chtěl v co největší míře podpořit rodiče v používání aplikce PlantNet. Jako nejlepší pomocníky rodičů byly zvoleni, jak také jinak(!), studenti naší školy - děti svých rodičů. A tak jsme si připravili kratičkou prezentaci a vyrazili jsme do tříd. Ukázali jsme co děláme, proč to děláme a jak si aplikaci mohou užít i oni, naši kamarádi. Naučili jsme je s aplikací pracovat, což nedalo na technické škole téměř žádnou práci. Pak jsme je vyzvali, aby se zeptali rodičů, zda mají aplikaci staženou a zda ji už vyzkoušeli v terénu. A aby nezapomněli rodiče povzbudit a popřípadě jim pomoci. Takže v naší výzvě "Biodiverzitě na stopě" už v tom jedeme spolu - studenti i rodiče. :-)

 

 Alex a OndraPráce s aplikací PlantNetPráce s aplikací PlantNetŽáci pacovali i se svými mobily!

 

 Dále čtěte Návštěvnící naší školy

Biodiverzitě na stopě

BiodiverzitaAčkoli je naše škola školou technického zaměření, máme v v našem školním programu i výku přírodovědnou. Například královnu věd matematiku, celý vesmír popisující fyziku, od popisu látkového složení našeho světa po mechanizmus lásky objasňující chemii. Biologie chybí.

Číst dál...