csendeplrusk

Kroužek techniky

thumbnail imageVzhledem k aktuální situaci se kroužek techniky až do odvolání konat nebude.
 
Ve čtvrtek 1. října zahájíme na naší škole Kroužek techniky, který je určen pro žáky základních škol. Zakoupili jsme zajímavé, moderní stavebnice Microbit a proto hned v prvním kroužku se pokusíme postavit a naprogramovat autíčko. Pokud nám to situace dovolí, kroužek bude probíhat každý čtvrtek od 14.30 do 15.45 v prostorech naší školy. 

Číst dál...

Seznamujeme se s virtuální realitou

BlenderNaší studenti v rámci nepovinného školního kroužku modelují 3D objekty v programu Blender. Začínáme modelovat jednoduché objekty - meče, štíty, sekyry a jiné  virtuální zbraně. Ti nejlepší z nášich žáků si už troufnou na to nejtěžší a to je modelování lidské postavy, která patří bez nadsázky k těm nejtěžším dovednostem.Číst dál...

Přijímací pohovory nanečisto

kvados Ve čtvrtek 31. října 2019 jsme ve spolupráci s IT firmou KVADOS ve škole uspořádali přijímací pohovory nanečisto. Účast na pohovorech byla nabídnuta studentům 3. a 4. ročníku oboru ITE a akci předcházela řádná příprava.

Číst dál...

Pavel a Vojta oceněni za reprezentaci kraje

1Pavel Stenchlý a Vojtěch Tomala patří mezi středoškoláky, kteří byli oceněni Moravskoslezským krajem za reprezentaci v soutěžích a dalších mimořádných aktivitách.

Slavnostní předání ocenění proběhlo dne 6. 11. 2019 v sále zastupitelstva kraje a výjimečně nadaní žáci převzali certifikáty, květiny a finanční poukázky z rukou náměstka hejtmana kraje Stanislava Folwarczného a dalších krajských zastupitelů.

Blahopřejeme a děkujeme!

Číst dál...

Jak vypadá datacentrum v Kvadosu

1V letošním roce jsme začali rozvíjet spolupráci s ryze českou IT firmou Kvados a. s., která sídlí v Ostravě-Mariánské Hory. Studenti oboru IT ze 4D a z části i z 3D se vypravili v pátek 13. prosince 2019 do Ostravy, každý po vlastní ose, aby se podívali, jak to v takové firmě vypadá. Protože v minulém roce navštívili velkou korporátní společnost TIETO, byla ta příležitost k porovnání obou společností.

Číst dál...

PRŮMYSLOVKA SE OBRACÍ NA VEŘEJNOST

1Střední průmyslová škola v Karviné se v příštím roce chystá na velkolepé oslavy stého výročí svého vzniku. Nic nenechává náhodě a už teď se obrací na vás, na veřejnost při hledání starých dobových fotografií budovy školy. Fotografie budu použity pro vytvoření 3D modelu první historické budovy, ve které se učilo od roku 1921 do roku 1959, stála v Karviné-Doly, kousek za památníkem obětí první světové války po pravé straně směrem na Ostravu.

Číst dál...